Šteinboram zaudējums Polijas ekstraklasē, Ikauniekam neveiksmīga debija Čehijā

07/03/2020 20:30

Latvijas futbola izlases vārtsargs Pāvels Šteinbors sestdien Polijas ekstraklases mačā ielaida divus vārtus un neglāba Gdiņas “Arka” no otrās neveiksmes pēc kārtas.

“Arka” savā laukumā ar 1:2 (0:1) piekāpās Plocakas “Wisla”, zaudējot jau otro dueli pēc kārtas.

Gdiņas vienības pamatvārtsargs Šteinbors, kurš tika atzīts par 2019. gada Latvijas labāko futbolistu, laukumā pavadīja visas 90 minūtes. Viņš Polijas ekstraklasē bijis laukumā 107 spēles pēc kārtas.

“Wisla” komandas spēlētāji bumbu vārtu rāmi raidīja astoņas reizes, bet divās no tām bumbu tvert nespēja Šteinbors. Torgils Jerdsens pēc tālas piespēles jau 17.minūtē izrāvās vienatnē pret Šteinboru un bija precīzs. Latvijas sportista pārstāvētajai komandai turpinājumā neklājās viegli, jo četras minūtes pirms došanās atpūtā Adams Deja nopelnīja sarkano kartīti.

Arī otrajā puslaikā “Arka” spēlēja no aizsardzības. Alans Uriga 62.minūtē panāca 2:0, bet kompensācijas laika septītajā minūtē goda vārtus iesita Marko Vejinovičs.

Citviet Kristera Tobera pārstāvētā Gdaņskas “Lechia” viesos spēlēja 4:4 (3:2) ar Ļubinas “Zaglebie”.

Latvijas pussargs dzelteno kartīti saņēma mača 29.minūtē, bet pēc pirmā puslaika viņš tika nomainīts.

Gdaņskas futbolisti vadībā izvirzījās jau mača 4.minūtē, kad precīzs bija Konradu. Mājinieki atspēlējās 16.minūtē pēc precīza Sašas Baliča raidījuma. Lukāšs Zvolinskis 23.minūtē ar 11 metru soda sitienu, kas tika piešķirts par spēli ar roku, vadībā atkal izvirzīja viesus, bet Filips Stažinskis par tādu pašu pārkāpumu 40.minūtē iesita 11 metru sitienu jau pretinieku vārtos, panākot 2:2.

Jau pēc minūtes Jaroslavs Mihaliks atguva vadību Gdaņskas klubam, bet 55.minūtē panāca 4:2.

Mājinieki tomēr atspēlējās ar 59.minūtē gūtajiem Stažinska otrajiem vārtiem spēlē un Bartoša Bjaleka raidījumu 82.minūtē.

Pēc 26 spēlēm kārtām “Lechia” ar 38 punktiem ieņem septīto vietu, bet “Arka” ar 25 punktiem atrodama 14.vietā.

Pēc pirmajā posmā aizvadītajām 30 spēlēm čempionāts tika sadalīts divās daļās – čempiona titulu sadalīs astoņi vadošie klubi.

Pērn par Polijas čempioni tika kronēta Glivices “Piast” vienība, bet Šteinbora pārstāvētā “Arka” cīnījās par palikšanu augstākajā līgā.

Citviet Latvijas futbola izlases uzbrucējs Dāvis Ikaunieks devās laukumā uz maiņu Zlīnas “Fastav” zaudējumā, debitējot Čehijas augstākajā līgā.

Zlīnas “Fastav” ar 2:3 (1:2) savā laukumā zaudēja Prāgas “Bohemians 1905”.

Latvijas uzbrucējs laukumā devās 83.minūtē, nomainot pussargu Vahtangu Čanturišvili, taču ar rezultatīvām darbībām izcelties nepaspēja.

Rezultāts tobrīd jau bija 2:3, rezultāta starpību mājiniekiem samazinot tieši pirms maiņas.

16. un 37.minūtē viesus vadībā izvirzīja Matejs Pulkrabs un Antonins Vanīčeks. 39.minūtē Dominiks Simerskis vienus vārtus atguva, bet Pulkrabs 65.minūtē atkal atjaunoja divu vārtu pārsvaru galvaspilsētas futbolistiem.

83.minūtē vēlreiz līdz minimumam viesu pārsvaru samazināja Lamins Javo, bet izlīdzinājumu panākt neizdevās.

Zlīnas vienība ar 22 punktiem 24 spēlēs turnīra tabulā ieņem 13.vietu 16 komandu konkurencē.

Jau ziņots, ka līgums decembrī ar 25 gadus veco futbolistu noslēgts uz sešiem mēnešiem ar opciju to izpirkt.

Ikaunieks 2019.gada otro pusi pavadīja Latvijas komandā RFS, kuras sastāvā 17 spēlēs guva sešus vārtus.

Jūnijā Ikaunieks atstāja Čehijas klubu “Jablonec”, bet jau toreiz čehu mediji ziņoja, ka viņš maiņas darījumā nonāks citā šīs valsts klubā Zlīnas “Fastav”, tomēr gada otrajā pusē kuldīdznieks spēlēja RFS sastāvā.

Uzbrucējs pērn tika nosaukts par Latvijas gada futbolistu.

Latvijas futbolists 2018./2019.gada sezonā nekļuva par regulāru “Jablonec” laukuma spēlētāju, viņam mačos iesaistoties galvenokārt no rezervistu soliņa. Kopumā 13 spēlēs viņš vārtus neguva. Tāpat viņš bija laukumā divās UEFA Eiropas līgas spēlēs.

Ikaunieks pērnvasar ar “Jablonec” komandu noslēdza trīs sezonu līgumu.

Pirms tam divas sezonas viņš pavadīja citā Čehijas komandā Jihlavas “Vysočina”, kas gan bija viena no vājākajām līgā un pērn pavasarī zaudēja vietu augstākajā divīzijā. 2017./18.gada sezonā sezonā latvietis 27 mačos izcēlās ar desmit vārtiem (piektais labākais rādītājs līgā) un sešām rezultatīvām piespēlēm, būdams komandas līderis, kas izsauca interesi spēcīgākos klubos.

Ikaunieks pēc tās sezonas tika atzīts par Čehijas līgas labāko ārzemju futbolistu. Savukārt 2016./17.gada sezonā latvietis kopā 30 spēlēs izcēlās ar deviņiem vārtu guvumiem, kas deva dalītu sesto vietu līgas snaiperu sarakstā.

Pirms pārcelšanās uz Čehiju Ikaunieks spēlēja dzimtenes klubā Liepājā, karjeru uzsākot “Liepājas metalurgā”. Savukārt Latvijas izlasē uzbrucējs aizvadījis 23 spēles un guvis četrus vārtus.

Vēl 2015.gada sezonā Ikaunieks Latvijas virslīgā, pārstāvot tā brīža čempioni “Liepāju”, izcēlās ar 15 precīziem sitieniem, kas bija labākais rādītājs līgā. 2016.gada vasarā viņš debitēja Latvijas pieaugušo izlasē.

Citviet sestdien Latvijas futbola izlases aizsarga Kaspara Dubras pārstāvētā Ukrainas premjerlīgas vienība “Oleksandriya” piedzīvoja zaudējumu vietējā čempionāta spēlē.

“Oleksandriya” mājās ar 1:3 (0:1) piekāpās Kijevas “Dinamo”

Dubra laukumā pavadīja visas 90 minūtes, taču statistikas ailēs neatzīmējās.

Latvijas futbola izlases aizsarga komanda pirmos vārtus zaudēja pirmā puslaika beigās, bet pēc 60 nospēlētām minūtēm rezultāts jau bija 0:2. Vienīgos vārtus “Oleksandriya” komandā 65.minūtē iesita Dimitro Hrečiškins. Dubras pārstāvētajai vienībai neizdevās izraut neizšķirtu, jo Vitālijs Mikoļenko piecas minūtes līdz mača beigām panāca 3:1.

Tikmēr Andreja Cigaņika pārstāvētā Luhanskas “Zorja” viesos ar 0:1 (0:1) zaudēja Čerņihivas “Desna”.

Cigaņiks laukumā nāca uz maiņu 74.minūtē un statistikas rādītājos bija manāms tikai dzelteno kartīšu iedaļā, kas viņam tika piešķirta kompensācijas laika ceturtajā minūtē.

Latvijas futbolistam šī bija otrā spēle Ukrainas premjerlīgā. 4.martā viņš šīs valsts čempionātā debitēja ar 90 minūtēm un dzelteno “plāksteri”.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka 16.janvārī pussargs Andrejs Cigaņiks parakstīja līgumu uz diviem ar pusi gadiem ar Luhanskas “Zorja” komandu no Ukrainas.

“Oleksandriya” ar 37 punktiem 22 spēlēs ieņem piekto vietu turnīrā un jau ir nodrošinājusi vietu izslēgšanas spēlēs. Savukārt “Zorya” ir divas pozīcijas augstāk ar 43 punktiem.