Šteinbors sezonu sāk ar atvairītu pendeli, Šabalam uzvaras vārti

21/07/2018 21:50

Ar mainīgām sekmēm sezonas Polijas Ekstraklases un pirmās līgas klubos iesākuši vairāki Latvijas futbolisti, bet Artūrs Karašausks piedzīvojis pirmo zaudējumu, spēlējot Kazahstānas čempionātā.

Jauno Polijas augstākās līgas jeb Ekstraklases sezonu ar panākumu atklājusi Igora Tarasova Vroclavas “Śląsk”, kas savā laukumā ar rezultātu 3:1 pārspēja Krakovas “Cracovia”. Abas komandas demonstrēja ļoti skatāmu futbolu, kopumā izpildot 35 sitienus, no kuriem 16 bija vārtu rāmī. Pirmais puslaiks noslēdzās neizšķirti 1:1, bet pēc lielā pārtraukuma vispirms portugālis Augustu 57. minūtē panāca 2:1, savukārt pamatlaika izskaņā Jakubs Košeckis uzstādīja gala rezultātu 3:1.

Tarasovs spēlēja centra aizsarga pozīcijā un pērnās sezonas desmitās vietas īpašnieku rindās šovakar aizvadīja visas 90 minūtes.

Citā spēlē Pāvels Šteinbors palīdzēja Polijas Superkausa ieguvējai Gdiņas “Arka” nospēlēt neizšķirti 0:0 viesos ar Krakovas “Wisła”. Šteinbors Gdiņas kluba rindās vārtos nostāvēja no zvana līdz zvanam, turklāt 63. minūtē latvietis atvairīja Rafala Boguska 11 metru soda sitienu. Jāatzīmē, ka uzreiz pēc tam Boguskis arī atlēkušo bumbu raidīja pāri viesu komandas vārtiem.

Tikmēr Polijas pirmās līgas sezonu ar uzvaru sākusi Bjelsko-Bjalas “Podbeskidzie”, izbraukumā ar rezultātu 1:0 pārspējot Katovices GKS. Uzvaras vārtus mača 25. minūtē guva visas 90 minūtes aizvadījušais Latvijas izlases uzbrucējs Valērijs Šabala. Pērn Valērijs 28 spēlēs izcēlās ar deviņiem vārtu guvumiem.

Šovakar sezonu atklāja arī  Vladislavs Gutkovskis un pagājušajā sezonā no Ekstraklases izkritusī Ņečečas “Termalica B.B.”, kas savā laukumā ar 1:2 piekāpās Bituvas “Bytowia”. 23 gadus vecais Gutkovskis aizvadīja pilnu maču, taču izcēlās tikai ar dzelteno kartīti cīņas kompensācijas laikā.

Kazahstānā pirmo zaudējumu aizvadītajās trīs spēlēs piedzīvojis Artūrs Karašausks, kurš aizvadīja 90 minūtes “Akzhayik” sastāvā, taču neglāba klubu no zaudējuma viesos pret čempionāta pastarīti “Atyrau”. Latvijas izlases uzbrucēja jaunais klubs pēc aizvadītām 20 spēlēm kopvērtējumā ar 23 punktiem ieņem sesto pozīciju 12 komandu konkurencē. Karašausks visus līdz šim aizvadītos trīs mačus uzsācis pamatsastāvā, taču ar vārtu guvumiem pagaidām nav izcēlies.