Šteinbors un “Arka” svin uzvaru, Cigaņika klubs Ukrainā pakāpjas uz otro vietu

11/07/2020 20:02

Polija

Latvijas futbola izlases vārtsargs Pāvels Šteinbors Polijas ekstraklases vienības Gdiņas “Arka” vārtos sestdien ielaida divus vārtus, taču divu vienību, kuras no izkrišanas uz zemāku līgu vairs nevar izglābties, cīņā panākumu svinēja Gdiņas futbolisti.

“Arka” savā laukumā pārspēja Lodzas LKS ar 3:2 (3:0).

Mājinieku komandas kapteinis Šteinbors vārtos bija visu spēli.

Pirmā puslaika izskaņā mājinieki panāca triju vārtu pārsvaru, 19.minūtē Markusa gūtajiem vārtiem pievienojot 41.minūtē Mihala Nalepas iesisto 11 metru soda sitienu un Maceja Jankovska precīzu raidījumu vēl četras minūtes vēlāk.

Divus vārtus viesi atguva 55.minūtē pēc Samu Korala “gola” un Lukāša Sekuļska raidījuma mača 85.minūtē.

Vairāk viesiem panākt neizdevās, un “Arka” svinēja 3:2 uzvaru.

Otrā posma otrajā grupā Gdiņas futbolisti ar 37 punktiem 35 spēlēs ieņem sesto vietu starp astoņām komandām, taču ar diviem atlikušiem mačiem vairs nevar panākt piektajā vietā esošo Krakovas “Wisla”, kam ir septiņi punkti vairāk un trīs spēles rezervē.

Kristera Tobera pārstāvētā Gdaņskas “Lechia” svētdien līgas astoņu labāko komandu turnīrā izbraukumā tiksies ar Poznaņas “Lech”.

Gdaņskas komandai līdz sezonas beigām palikušas trīs ekstraklases spēles un dalība Polijas kausā.

Ar 52 punktiem 34 spēlēs Gdaņskas vienība ieņem sesto vietu turnīra tabulā.

Pēc aizvadītām 30 spēlēm čempionāta komandas tika sadalītas divās daļās, un cīņu par medaļām un Eirokausiem turpina astoņi vadošie klubi.

Par Polijas čempioni futbolā 14.reizi sestdien kļuvusi Varšavas “Legia”, kas savā laukumā pieveica “Cracovia” un kļuva konkurentiem neaizsniedzama.

“Legia” savā laukumā pieveica “Cracovia” ar 2:0 (1:0) un nodrošināja sev 14. čempionu titulu, kas ir atkārtots Polijas rekords.

Vārtus mājiniekiem 23.minūtē guva Tomāšs Pekharts un 75.minūtē – Valeriane Gvilia.

Uzvara ļāva “Legia” iegūt 11 punktu pārsvaru pār bijušo čempioni Glivices “Piast” un Poznaņas “Lech”, kuriem vēl atlikušas trīs spēles.

“Legia” tā ir sestā uzvara Polijas čempionātā pēdējās astoņās sezonās. Galvaspilsētas klubam tagad tāpat kā Hožuvas “Ruch” un Zabžes “Gornik” ir 14 Polijas līgas uzvarētāja tituli.

Bija paredzēts, ka Polijas futbola līgas sezons beigsies maija vidū, taču koronavīrusa pandēmijas dēļ tā tika aizkavēta.

Pēc spēļu pārtraukšanas marta sākumā līgas mači atsākās maija pēdējā nedēļas nogalē, sākotnēji aiz slēgtām durvīm. Līdzjutējiem tika atļauts atgriezties tribīnēs jūnija vidū, ierobežojot to daudzumu ar 25 procentiem no attiecīgā stadiona ietilpības.

Ukraina

Latvijas futbola izlases pussargs Andrejs Cigaņiks sestdien Kijevā Ukrainas premjerlīgas vadošās grupas spēlē laukumā nāca 56.minūtē un palīdzēja nosargāt divu vārtu pārsvaru, kas Luhanskas “Zorja” vienību izvirzīja otrajā vietā turnīra tabulā.

“Zorja” Kijevā ar 2:0 (2:0) pieveica labāko sešinieka pastarīti Kovalivkas “Kolos”.

Cigaņiks laukumā uz maiņu devās 56.minūtē, nomainot citu pussargu Bogdanu Mihaiļičenko.

Abus vārtus viesu labā guva Vladislavs Kočergins, izceļoties devītajā minūtē un pirmā puslaika kompensācijas laika pirmajā minūtē.

Svētdien Kaspara Dubras pārstāvētā vienība Zaporižjes “Oleksandrija” svarīgā cīņā par medaļām uzņems Ukrainas visu laiku titulētāko klubu Kijevas “Dinamo”.

Ukrainas premjerlīgā komandām šosezon atlikušas trīs spēļu kārtas. Starp sešām komandām, kas sezonu turpina vadošajā grupā, līdere ar 75 punktiem 29 spēlēs ir titulu nodrošinājusī Doņeckas “Šahtar”. Uz otro vietu ar 57 punktiem 30 mačos pacēlusies “Zorja”, ar 55 punktiem seko Čerņihivas “Desna” un Kijevas “Dinamo”, bet piekto vietu ar 44 punktiem ieņem “Oleksandrija”, kam vēl atlikušas trīs spēles.

Ukrainas čempionātā katra no 12 komandām aizvadīja divu apļu turnīru, pēc kura pirmās sešas vienības turpina cīņu par titulu, bet sešas vājākās komandas spēkojas par vietas saglabāšanu spēcīgākajā čempionātā. Arī otrajā posmā komandas aizvada divu apļu turnīru.

Šīs sezonas Ukrainas kausa izcīņā Latvijas futbolistu pārstāvētās komandas vairs nepiedalās.

Norvēģija

Latvijas futbola izlases pussarga Jāņa Ikaunieka pārstāvētā Drammenes “Stromsgodset” komanda sestdien Trondheimā zaudēja, latvietim Norvēģijas čempionāta spēlē laukumā dodoties uz maiņu.

Drammenes futbolisti septītās kārtas spēlē viesos ar 0:3 (0:0) piekāpās Norvēģijas titulētākajam klubam “Rosenborg”.

Ikaunieks laukumā devās 87.minūtē, rezultātam esot 0:2.

Uzvarētāju labā vārtus 66.minūtē guva Pals Andre Helands, 81.minūtē – Kristofers Zahariasens un kompensācijas laika otrajā minūtē – Torgers Borvens.

“Stromsgodset” ar deviņiem punktiem septiņās spēlēs turnīra tabulā ieņem septīto vietu.

Norvēģijas augstākās līgas sezonai bija jāsākas aprīlī, tomēr koronavīrusa izplatības dēļ turnīra starts tika atlikts. Maija sākumā Norvēģijā varēja atsākties pilnvērtīgi treniņi, bet mēneša beigās tika dota zaļā gaisma pārbaudes spēlēm.

Ikaunieks guva vārtus visās trīs pārbaudes spēlēs pirms sezonas atliktā starta.