Šteinobram katastrofāls otrais puslaiks un zaudējums čempionāta līderiem

10/06/2020 23:31

Latvijas futbola izlases vārtsarga Pāvela Šteinbora pārstāvētā Gdiņas “Arka” trešdien cieta smagu zaudējumu Polijas augstākās līgas spēlē.

Gdiņas futbolisti viesos ar 1:5 (1:1) atzina Varšavas “Legia” pārsvaru.

“Arka” kapteinis Šteinbors laukumā bija visas 90 minūtes. Viņš Polijas ekstraklasē bijis laukumā 110 spēles pēc kārtas, bet kopumā piedalījies 125 mačos.

Viesi jau spēles pirmajā minūtē izvirzījās vadībā, pēc pērn Latvijā nedaudz uzspēlējušā Davita Shirtladzes piespēles no aptuveni desmit metriem izceļoties Adamam Dančam. Pēc vairākiem mēģinājumiem “Legia” pirmā puslaika priekšpēdējā minūtē panāca 1:1 – pēc centrējuma soda laukumā ar galvu precīzs bija Pavels Švoleks. Otrā puslaika sākumā, 51.minūtē, pēc mājinieku futbolista sitiena bumba no “Arka” aizsarga Adama Marcinjaka ieripoja vārtos.

Turpmākās 11 minūtes Gdiņas futbolistiem bija pagalam neveiksmīgas. Vispirms Lukinjas netraucēts no soda laukuma panāca 3:1 “Legia” labā, bet pēc tam no desmit metriem nekļūdīgs bija Mateušs Holevjaks. Savukārt piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Vamara Sonogo ieraidīja piekto bumbu “Arka” vārtos.

“Arka” aizsardzība nespēja pretoties “Legia” pārspēkam – mājinieki vārtu virzienā sita 24 reizes, kamēr viesiem bija tikai divi sitieni.

Otrdien uz rezervistu soliņa palika Kristers Tobers, kura pārstāvētā Gdaņskas “Lechia” mājās ar 1:3 (0:1) piekāpās Krakovas “Cracovia” komandai.

“Arka” šobrīd ar 28 punktiem 29 mačos ieņem priekšpēdējo vietu turnīra tabulā, un tai ir priekšā cīņa par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā, kamēr “Lechia” ar 42 punktiem ir astotā, čempionātu turpinot spēcīgākajā grupā.

Pēc pirmajā posmā pēc aizvadītajām 30 spēlēm čempionāts tiks sadalīts divās daļās un cīņu par čempiona titulu turpinās astoņi vadošie klubi.

Tikmēr Čehijā Dāvis Ikaunieks savainojuma dēļ bija ārpus pieteikuma mačā, kurā viņa pārstāvētā Zlīnas “Fastav” izbraukumā ar 0:3 (0:2) piekāpās Plzeņas “Viktoria”.