Štelmahera vadītā “Kalev/Cramo” izcīna Igaunijas Superkausu, Šmitam uzvara pār Žagara komandu

20/12/2020 22:01
Roberts Štelmahers

Igaunija

Latviešu basketbolista Jāņa Kaufmaņa pārstāvētā Tallinas “Kalev”/”Cramo”, kuru vada Roberts Štelmahers ar asistentu Akseli Vairogu, svētdien Rakverē triumfēja Igaunijas Superkausā.

Tallinieši finālā ar rezultātu 95:56 (21:19, 23:9, 23:12, 28:16) pārspēja Kristapa Gludīša pārstāvēto Rakveres “Tarvas”, kuru trenē Juris Umbraško.

Kaufmanis 12 minūtēs atzīmējās ar četriem punktiem, bet Gludītis spēlēja visvairāk no abu komandu basketbolistiem, 36 minūtes, kuru laikā guva astoņus punktus un pārtvēra četras bumbas.

Pirms tam cīņā par trešo vietu “Parnu Sadam” ar 85:83 (20:25, 30:8, 16:22, 19:28) uzveica Tallinas “Kalev”/TLU.

Pērnaviešu rindās produktīvākais ar 17 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām bija Lauris Blaus, bet Linards Jaunzems laukumā nedevās.

Sestdien pusfinālā “Kalev”/”Cramo” ar 88:71 uzveica “Kalev”/TLU, Kaufmanim gūstot trīs punktus. Savukārt “Tarvas” ar 83:78 guva virsroku pār “Parnu Sadam”, Gludītim iekrājot 13 punktus, Blauam 16 punktus un 11 atlēkušās bumbas, bet Jaunzemam – 11 punktus un 12 bumbas zem groziem.

Ceturtdaļfināla spēles notika iepriekš rudenī.

Spānija

Rolands Šmits un Artūrs Žagars guva attiecīgi deviņus un piecus punktus savstarpējā Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē.

Šmita pārstāvētā “Barcelona” divu Katalonijas komandu derbijā savā laukumā ar 88:74 (13:12, 26:17, 33:27, 16:18) pārspēja Žagara pārstāvēto “Joventut”.

Šmits svētdien spēlēja 16 minūtes un divas sekundes, kuru laikā realizēja divus no četriem divpunktu metieniem, tajā skaitā savā manierē triecot bumbu grozā no augšas, kā arī trāpīja vienu no trim tālmetieniem un abus divus “sodiņus”.

Viņš arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pieļāva vienu kļūdu, tika pie piecām piezīmēm, izprovocēja vienu noteikumu pārkāpumu un efektivitātes koeficienta punktos palika uz nulles.

Žagars piecās minūtēs un sešās sekundēs paguva realizēt abus divpunktu metienus un vienu no diviem soda metieniem. Viņa rēķinā arī viena atlēkusī bumba, viena rezultatīva piespēle, viena piezīme, viens izprovocēts noteikumu pārkāpums un seši efektivitātes koeficienta punkti.

Uzvarētājiem ar 18 punktiem izcēlās Ādams Hanga, kamēr pretiniekiem 13 punkti bija Ksavjers Lopess-Arostegujs.

Citā ACB spēlē Artūrs Kurucs palika rezervē, bet viņa pārstāvētā Vitorijas “Baskonia” mājās ar 79:72 (18:20, 21:18, 23:18, 17:16) uzveica Tenerifes “Iberostar”. Vitorijas komandā pa 15 punktiem guva Zorans Dragičs un Roks Giedraitis.

Tāpat uz rezervistu soliņa palika Rinalds Mālmanis, kura pārstāvētā Mursijas UCAM viesos ar rezultātu 78:89 (22:14, 21:28, 19:18, 16:29) piekāpās “Valencia” klubam. UCAM rindās rezultatīvākais ar 21 punktu bija Konors Frenkemps.

Komandas Covid-19 dēļ ACB turnīrā aizvadījušas dažādu spēļu skaitu. Barselonas basketbolisti ar 12 uzvarām 15 mačos ir trešie, Vitorijas komanda ar 11 panākumiem 15 cīņās ir ceturtā, Badalonas vienībai ir deviņas uzvaras 14 dueļos un sestā vieta, bet Mursijas klubs 14 spēlēs iekrājis septiņas uzvaras, kas dod desmito vietu starp 19 komandām.

Iepriekšējā sezonā par ACB čempioni tika kronēta Vitorijas “Baskonia”, kas miniturnīra finālmačā pārspēja “Barcelona” komandu.

Itālija

Artūrs Strautiņš un Ingus Jakovičs guva attiecīgi 14 un astoņus punktus Itālijas A sērijas spēlē, taču viņu pārstāvētā Varēzes “Openjobmetis” komanda cieta zaudējumu.

Varēzes basketbolisti viesos ar rezultātu 77:86 (23:27, 25:19, 14:18, 15:22) atzina Venēcijas “Umana Reyer” pārākumu.

Strautiņš laukumā pavadīja 19 minūtes un 20 sekundes, grozā raidot abus divus “trejačus” un astoņus no deviņiem soda metieniem, bet netrāpot savu vienīgo divpunktu metienu. Tāpat viņš izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, pieļāva divas kļūdas, trīs reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja piecas piezīmes un tika pie 17 efektivitātes koeficienta punktiem, kas bija labākais rādītājs komandā.

Tikmēr Jakovičs 13 minūtēs un 48 sekundēs realizēja savu vienīgo divpunktu metienu un divus no trijiem tālmetieniem. Viņa rēķinā arī viena rezultatīva piespēle, divas kļūdas, viena piezīme, divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi un septiņi efektivitātes koeficienta punkti.

Viesiem rezultatīvākais ar 16 punktiem bija bijušais “Ventspils” basketbolists Entonijs Bīns, bet mājiniekiem 21 punktu guva Stefāno Tonuts.

Citā spēlē Andrejs Gražulis guva deviņus punktus, bet viņa pārstāvētā Triestes “Allianz” mājās ar 92:82 (23:17, 24:16, 26:21, 19:18) uzveica Trento “Dolomiti Energia” vienību.

Gražulis spēlēja 24 minūtes un divas sekundes, realizēdams divus no trim divpunktu metieniem, vienu no trim tālmetieniem un abus divus “sodiņus”. Tāpat koknesietis izcīnīja četras atlēkušās bumbas, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva divas kļūdas, divas reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes un cīņu noslēdza ar deviņiem efektivitātes koeficienta punktiem.

Uzvarētājiem pa 19 punktiem guva Dāvide Alviti un Markoss Delija, bet pretiniekiem ar 25 punktiem atzīmējās Džekorijs Viljamss.

Triestes vienība ar trīs panākumiem astoņās cīņās ir 12.vietā kopvērtējuma tabulā, bet Varēzes komanda ar trīs uzvarām 11 spēlēs ir 14.pozīcijā.

A sērijas turnīru turpina 15 komandas, kas Covid-19 pandēmijas dēļ aizvadījušas atšķirīgu spēļu skaitu.