Štelmahera vadītā “Kalev/Cramo” neiekļūst Igaunijas līgas finālā

17/05/2022 21:18
Roberts Štelmahers

Latviešu aizsarga Edmunda Elkšņa pārstāvētā un Nikolaja Mazura vadītā “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits” basketbola komanda Igaunijas basketbola čempionāta finālā tiksies ar “Parnu Sadam”, kas otrdien Tallinā izšķirošajā cīņā pieveica Roberta Štelmahera un Akseļa Vairoga trenēto un Ojāra Siliņa un Mārča Vītola pārstāvēto Tallinas “Kalev”/”Cramo”.

Ar pirmo numuru turnīrā izsētā Tallinas “Kalev”/”Cramo” savā laukumā ar 73:82 (25:18, 16:18, 10:23, 22:23) piekāpās Andra Mistera pārstāvētajai “Parnu Sadam”. Sērijā ar 3-2 uzvarēja “Parnu Sadam”.

Uzvarētāju labā Misters 29 minūtēs un 23 sekundēs laukumā guva desmit punktus, izcīnīja divas atlēkušās bumbas un reizi rezultatīvi piespēlēja. Viņš realizēja vienīgo divpunktu metienu, divus no pieciem trīspunktu metieniem un abus soda metienus. Viņa kontā arī divas personiskās piezīmes un efektivitātes koeficients +9. Mājiniekiem Siliņš 29 minūtēs un 38 sekundēs laukumā guva 12 punktus, realizējot trīs no četriem trīspunktu metieniem un trīs no pieciem soda metieniem. Viņa kontā arī piecas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, divas kļūdas un efektivitātes koeficients 15.

Vītols astoņās minūtēs un 17 sekundēs laukumā guva četrus punktus, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un divreiz rezultatīvi piespēlēja. Viņš realizēja divus no trim divpunktu metieniem, bet netrāpīja nevienu no trim tālmetieniem. Viņa kontā arī viena kļūda un pāragri beigta spēle piecu piezīmju dēļ, kā arī efektivitātes koeficients -3.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Arturs Konocuks, bet Tallinas vienībā 17 punktus un septiņas atlēkušās bumbas sakrāja Kregors Hermets.

Pirmajās divās spēlēs uzvarēja Tallinas vienība (76:52 un 99:84), bet trijās pēdējās pārāka bija “Parnu Sadam”, pirmajās divās no tām uzvarot ar 91:70 un 98:70. Jau ziņots, ka Tartu basketbolisti pusfināla sērijā ar 3-0 uzvarēja Tallinas “TalTech”/”Optibet” komandu. Pērn decembrī Tartu basketbolisti izcīnīja Igaunijas kausu, finālā ar rezultātu 82:73 pārspējot Tallinas “Kalev”/”Cramo”.