Štelmahers: Galvenais noticēt sev un darīt to, ko katrs māk

Roberts Štelmahers
Roberts Štelmahers | Foto: LBS

Latvijas vīriešu basketbola izlase devusies uz Bosnijas un Hercegovinas galvaspilsētu Sarajevu, lai aizvadītu gaidāmās “Eurobasket2022” kvalifikācijas spēles, Latvijas basketbola savienība () sazinājusies ar komandas pārstāvjiem, lai uzzinātu vairāk par tuvākajiem mačiem.

“Diezgan patīkama sajūta – istabiņas plašas un katram sava, ēdiens garšīgs. Pirmajos treniņos vēl jutu piecu stundu starpību ar Kazahstānu un bumba slīdēja no rokām. Bet kopumā jūtamies labi – jācīnās, vairāk jāatbalsta vienam otru, nedomājot, kurš vairāk iemetīs. Grieķu centri video izskatījās diezgan smagnēji, bieži cenšas rādīt, ka pretinieks pārkāpj noteikumus. Tam jābūt gataviem. Un jāizmanto tas, ka esam ātrāki par viņiem,” saka valstsvienības rezultatīvākais spēlētājs februāra spēļu ciklā Mārtiņš Meiers.

Valstsvienības galvenais treneris paver priekškaru uz komandas taktikas “virtuvi” un ieskicē priekšā galvenos izaicinājumus spēlēs ar Grieķiju un Bosniju. “Ir doma, kā spēlēt – redzēs, kā izdosies laukumā. Grieķu basketbolam vidējais līmenis ir ļoti augsts. Spēles izpratne, piespēļu ētika. Jābūt ļoti uzmanīgiem, nebūs viegli izvēlēties aizsardzības taktiku, jo viņi visi zina, kā rotēt, kā kustināt bumbu. Gribam spēlēt brīvi, bet atbildīgi. Galvenais noticēt sev un darīt to, ko katrs māk darīt.”

LBS vīriešu izlašu koordinators Emīls Toms raksturo sadzīves apstākļus Sarajevā. “Izkliedēšu šaubas par zāli – spēlēsim multifunkcionālā hallē, kurā var spēlēt gan basketbolu, gan volejbolu, gan handbolu. Par skatītājiem precīzas informācijas vēl nav, bet tas mūs maz satrauc – esam atbraukuši spēlēt un izdarīt savu darbu.”

H grupas sabraukuma spēles notiks Bosnijas un Hercegovinas galvaspilsētā Sarajevā. Latvijas valstsvienība 27. novembrī aizvadīs maču pret Grieķiju, bet divas dienas vēlāk, 29. novembrī – pret mājinieci.

Pieteikumā iekļauti 15 basketbolisti – Artūrs Ausējs, Māris Gulbis, (abi “Ventspils”), Jānis Bērziņš, Rolands Freimanis (abi Zelonas Guras “Stelmet Enea”, VTB līga), Mareks Mejeris (“Parma”, VTB līga), Kaspars Bērziņš (“Ogre”), Mārcis Vitols, Artis Ate, Kristers Zoriks, Aigars Šķēle (visi “VEF Rīga”), Klāvs Čavars (Minskas “Tsmoki”, VTB līga), Rihards Lomažs (VIlerbānas ASVEL, Francija), Mārtiņš Laksa (Ļubļinas “Start”, Polija), Mārtiņš Meiers (Nursultanas “Astana”, VTB), Ingus Jakovičs (Varēzes “Openjobmetis”, Itālija).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par