Štelmahers nosauc sastāvu rītdienas spēlei pret Grieķiju

Latvijas basketbola izlase
Latvijas basketbola izlase | Foto: LETA

Latvijas vīriešu valstsvienība piektdien, 27. novembrī, plkst.19 Sarajevā aizvadīs 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmā apļa pēdējo spēli ar H grupas līdervienību Grieķijas izlasi. Spēli translēs TV6 un TV3 Sport-2.

Latvijas komanda Sarajevā uzturas kopš pirmdienas pēcpusdienas. Aizvadītas sešas nodarbības sporta zālē, kur iezīmēti komandas taktikas pamatprincipi spēlei ar Grieķiju, kā arī vairāki videoseansi, pētot pretinieku spēles īpatnības.

Izvērtējot spēlētāju aktuālo sportisko formu un mikrotraumu ietekmi uz sniegumu, treneri nolēma sabraukuma pirmajam mačam nepieteikt Artūru Ausēju, Ingu Jakoviču un Kasparu Bērziņu. Komandas kapteinis būs Mareks Mejeris.

“Grieķijai nav superzvaigžņu, bet tā ir jaudīga komanda ar meistarīgiem un pieredzējušiem spēlētājiem,” Latvijas basketbola savienības () mājaslapā citēts valstsvienības galvenais treneris Roberts Štelmahers. “Visi labi saprot basketbolu un prot izmantot komandas trumpjus. Jābūt gataviem fiziskajam spiedienam, arī dažādām provokācijām. Un pašiem jānospēlē savā līmenī – lieki nesarežģot spēwli, bet kvalitatīvi izdarot to, ko protam.”

Latvijas un Grieķijas vīriešu valstsvienības līdz šim tikušās tikai piecās spēlēs un pārsvars bijis pretiniekiem. Latvijas komanda piedzīvojusi neveiksmi Eiropas čempionāta finālturnīrā 1993. gadā (62:81) un 2015. gadā (“mazajā” pusfinālā par 5./8. vietu – 90:97). Zaudēts arī pārbaudes turnīros Stokholmā (1993. gadā – 92:107) un Atēnās (2009. gadā – 52:80), bet vienīgā uzvara izcīnīta Adrijas kausa izcīņā Itālijas pilsētā Portosanelpido (2005. gadā – 76:72). Uzvarētājā mačā Latvijas komandai 10 punktus guva Roberts Štelmahers.

Komandas sastāvs spēlei pret Grieķiju

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par