Štelmahers paredzami atkāpjas no izlases galvenā trenera amata

22/02/2021 22:34

Latvijas vīriešu basketbola izlases galvenais treneris Roberts Štelmahers pēc Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pēdējās spēles ar Grieķiju paziņoja par atkāpšanos no amata. Oficiālās spēlēs Štelmahera vadībā Latvijas izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā ierobežotas labāko spēlētāju pieejamības apstākļos sešos mačos izcīnīja vienu uzvaru un cieta piecus zaudējumus.

2020.gada vasarā Štelmahers ar eksperimentālu sastāvu Igaunijas basketbola simtgadei veltītajā turnīrā “Baltijas ceļš” zaudēja Igaunijai un Lietuvai. 46 gadus vecais Štelmahers, kurš iepriekš jau bija strādājis Latvijas izlases treneru kolektīvā, par valstsvienības galveno treneri tika iecelts 2019.gada 1.augustā.

Par galveno treneri speciālists tika iecelts pēc tam, kad Latvijas valstsvienība nekvalificējās 2019.gada Pasaules kausa finālturnīram, kā rezultātā līgums ar iepriekšējo galveno treneri Arni Vecvagaru netika pagarināts. Vecvagars par Latvijas izlases galveno treneri tika apstiprināts 2017.gada septembrī, kad viņš nomainīja ilggadējo valstsvienības stūrmani Ainaru Bagatski.

Trenera karjeru Štelmahers sāka 2009.gadā, kad kļuva par Lietuvas kluba Viļņas “Perlas” galveno treneri, bet nākamā gada oktobrī viņš pēc galvenā trenera atlaišanas īsu brīdi vadīja Lietuvas vareno klubu Viļņas “Lietuvos rytas”. Pēc tam gan Štelmahers atgriezās “Lietuvos rytas” fārmklubā “Perlas”.

Vēlāk “Perlas” klubu iegādājās Pasvales “Pieno žvaigždes” komanda, bet Štelmahers galvenā trenera vietu saglabāja. 2012.gada vasarā viņš pārcēlās uz Ventspili, šīs pilsētas komandu 2013.gadā aizvedot līdz Baltijas Basketbola līgas (BBL) tronim un gadu vēlāk – līdz Latvijas Basketbola līgas (LBL) titulam.

Pēc 2014./2015.gada sezonas šķīrās Štelmahera un “Ventpils” ceļi, bet 2016.gadā viņš pārņēma “Valmiera”/ORDO komandas grožus un aizveda to līdz pirmajam LBL čempiontitulam. Sekojošajā starpsezonā viņš kļuva par Polijas basketbola kluba Slupskas “Energa Czarni” galveno treneri, šo vienību aizvedot līdz vietējā čempionāta pusfinālam.

2017.gadā Štelmahers atgriezās “Ventspils” klubā, 2018.gadā atkal triumfējot Latvijas čempionātā, bet 2018./2019.gada sezonā tiekot pie Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas čempiona trofejas. 2019.gadā viņš pārņēma Igaunijas čempiones Tallinas “Kalev”/”Cramo” stūri.

Savas spēlētāja karjeras laikā Štelmahers spēlējis ASK, Rīgas “Bonus”, ASK/”Brocēni/LMT”, Krievijas klubā Saratovas “Avtodorožņik”, Polijas vienībās Zeļona Guras “Zastal”, Vroclavas “Šlask”, kā arī Turcijas klubos Karšijakas “Pinar”, Stambulas “Ulker”, Slovēnijas komandā Ļubļanas “Olimpija”, Latvijas komandā “ASK Rīga” un Itālijas klubā Veroli “Prima”.

Tāpat Štelmahers no 2004. līdz 2008.gadam pārstāvēja “Lietuvos rytas” komandu, ar kuru 2005.gadā uzvarēja ULEB kausa izcīņas turnīrā. Latvijas izlasi Štelmahers pārstāvēja četros Eiropas čempionātos, kopā aizvadot vairāk par 140 spēlēm.

Pieslēgties

Dienas fokusā

26/02/2021 12:35

Latvijas basketbola izgāztā iespēja – kad un kur būs nākamā?

Visiem labi zināms tikko piedzīvotais Latvijas vīriešu basketbola izlases fiasko 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, tāpat arī nesenie notikumi ar sieviešu valstsvienības netikšanu uz Eiropas čempionātu. Daudz apskatīts, analizēts…