Štelmahers: Izskatām arī latviešu basketbolistu pievienošanu “Kalev”/”Cramo” sastāvam

Roberts Štelmahers, sportazinas.com
Foto: BK Ventspils

Igaunijas komandas Tallinas “Kalev”/”Cramo” galvenais treners sarunā ar portālu “Sportazinas.com” dalījās iespaidos par gaidāmo sezonu un sastāva komplektēšanu.

Jau ziņots, ka jūnija beigās 44 gadus vecais Štelmahers kļuva par Igaunijas kluba Tallinas “Kalev”/”Cramo” galveno treneri.

Štelmahers dalījās sajūtās par gaidāmo sezonu: “Vēl neesmu vadījis nevienu igauņu komandu, tāpēc tas būs kaut kas jauns. Saprotam, ka VTB līgā ir labs līmenis un būs sarežģīti, tāpēc kārtīgi cīnīsimies.”

“Mēģināsim nokomplektēt labu sastāvu, lai varētu konkurēt ar citām komandām VTB līgā. Tāpat cenšamies sastāvam pievienot pēc iespējas labākus igauņu spēlētājus, kā arī konkurētspējīgus leģionārus,” par sastāva komplektāciju pastāstīja latviešu speciālists.

“Mēs izskatām arī latviešu basketbolistu pievienošanu Tallinas “Kalev”/”Cramo” sastāvam,” atklāja Štelmahers. Saistībā ar Latvijas izlases vadīšanu neesot nekādu jaunumu.

“Sportazinas.com” rīcībā esoša neoficiālā informācija liecina, ka pārrunas ar Tallinas “Kalev”/”Cramo” veic Latvijas izlases aizsargs Aigars Šķēle.

“Kalev”/”Cramo” komandas stūrmanis atklāja gaidāmās sezonas mērķus: “Protams, gribam izcīnīt augstākās vietas, bet mēs saprotam spēku samērus, tāpēc katrā spēlē centīsimies cīnīties par uzvaru.”

Trenera karjeru Štelmahers uzsāka 2009. gadā, kad kļuva par Lietuvas kluba Viļņas “Perlas” galveno treneri, bet nākamā gada oktobrī viņš pēc galvenā trenera atlaišanas īsu brīdi vadīja Lietuvas vareno klubu Viļņas “Lietuvos rytas”. Pēc tam gan Štelmahers atgriezās “Lietuvos rytas” fārmklubā “Perlas”.

Vēlāk “Perlas” klubu iegādājās Pasvales “Pieno žvaigždes” komanda, bet Štelmahers galvenā trenera vietu saglabāja, bet 2012. gada vasarā viņš pārcēlās uz Ventspili, šīs pilsētas komandu 2013. gadā aizvedot līdz Baltijas Basketbola līgas (BBL) tronim un gadu vēlāk – līdz Latvijas Basketbola līgas (LBL) titulam.

Pēc 2014./2015. gada sezonas šķīrās Štelmahera un “Ventpils” ceļi, bet 2016.gadā viņš pārņēma “Valmiera”/ORDO komandas grožus un aizveda to līdz pirmajam LBL čempiontitulam. Sekojošajā starpsezonā viņš kļuva par Polijas basketbola kluba Slupskas “Energa Czarni” galveno treneri, šo vienību aizvedot līdz vietējā čempionāta pusfinālam.

Pēdējās divas sezonas Štelmahers vadīja “Ventspils” komandu.

Tāpat nākamajā VTB līgas sezonā samazināta finansējuma dēļ nestartēs Latvijas klubs “VEF Rīga”.

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par