Stenlija kausa ieguvējs: Cilvēki teica, ka Amerikā man nekas nesanāks, atgriešanās KHL būtu fiasko

Vladimirs Tarasenko, sportazinas.com
Vladimirs Tarasenko | Foto: NHL

Nacionālās hokeja līgas () kluba Sentluisas “Blues” hokejists pastāstīja par savu aizbraukšanu no Kontinentālās hokeja līgas () 2013. gada sākumā.

“Kad es aizbraucu uz NHL, daudzi teica, ka es uz ceļiem rāpošu atpakaļ. Nekad neesmu teicis nevienu sliktu vārdu par KHL, tā ir līga, kurā es sāku spēlēt. Bet tobrīd atgriešanās tiešām būtu fiasko. Gan psiholoģiski, gan vispār. Cilvēkiem tiešām būtu taisnība, ka tas nav manos spēkos. To teica diezgan pazīstami cilvēki, lai gan viņu vārdus es nemīnēšu. Esmu priecīgs, ka ar savām ambīcijām man sanāca sasniegt to, ko esmu sasniedzis,” teica Tarasenko sarunā ar “Sport-Express”.

2008. gadā uzbrucējs debitēja KHL. Līdz 2011./2012. gada sezonas vidum viņš pārstāvēja savas dzimtās pilsētas komandu Novosibirskas “Sibir”, vēlāk krievu hokejists tika aizmainīts uz Sanktpēterburgas SKA. Nākamo sezonu viņš arī sāka SKA, jo NHL tobrīd bija lokauts. Savu pagaidām pēdējo spēli KHL Taraseko aizvadīja 2013. gada 6. janvārī un devās uz “Blues”, kur viņš pavada jau astoto sezonu.

207 KHL pamatturnīra mačos krievu hokejists guva 66 vārtus un atdeva 66 piespēles, savukārt 18 Gagarina kausa cīņās viņa kontā 10 vārti un sešas piespēles. 507 NHL pamatturnīra cīņās viņš sakrājis 428 (214+214) rezultativitātes punktus, kamēr 70 Stenlija kausa spēlēs – 49 (33+16) punktus.

2018./2019. gada sezonā Tarasenko kopā ar “Blues” izcīnīja Stenlija kausu. 2015. gadā viņš kopā ar Krievijas izlasi kļuva par pasaules vicečempionu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par