Stipra lietus dēļ atcelti Štīrijas “Grand Prix” pēdējie treniņbraucieni

Špīlbergas trase, sportazinas.com
Špīlbergas trase | Foto: https://twitter.com/AlphaTauriF1

Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta šīs sezonas otrajā posmā, kas tāpat kā pirmais posms pirms nedēļas notiek Austrijā, Špīlbergas trasē, lietus dēļ tika atcelti sestdien paredzētie trešie treniņbraucieni, ziņo tīmekļa vietne “autosport.com”.

Trešie Štīrijas “Grand Prix” treniņbraucieni stipra lietus dēļ ir “atlikti uz nenoteiktu laiku”, sestdien ziņoja F-1.

Sākums treniņbraucieniem “Red Bull Ring” bija plānots Latvijas laika plkst.13. Tomēr drošības apsvērumu dēļ pirms F-1 treniņbraucieniem pēc 12 apļiem jau tika pārtrauktas arī F-3 sacensības.

Iespaidīgā lietus dēļ 40 minūtes pēc tam, kad trešajiem treniņbraucieniem bija jāsākas, tie tika atcelti. Tāpat atceltas tika arī F-3 sacensības.

Kvalifikācijas sacensības pirms svētdien notiekošā “Grand Prix” plānotas Latvijas laika plkst.16. Ja laika apstākļi liegs kvalifikācijas norisi, tā vai nu tiks pārplānota uz svētdienas sākumu vai arī uz starta Štīrijas “Grand Prix” izcīņā bolīdi stāsies pēc pirmo divu treniņu rezultātiem.

Kā jau ziņots, tas ļautu no pirmās pozīcijas startēt piektdienas treniņbraucēju ātrākajam vīram Maksam Verstapenam no “Red Bull” vienības.

“Red Bull” pilots 4,318 kilometrus garo trasi izbrauca vienā minūtē un 3,660 sekundēs, par 0,043 sekundēm apsteidzot Valteri Botasu no “Mercedes”, bet 0,217 sekundes ātrākā laika īpašniekam zaudēja Serhio Peress (“Racing Point”).

Ceturto pozīciju izcīnīja Peresa komandas biedrs Lenss Strols, bet aiz viņa ierindojās Karloss Sainss (“McLaren”) un Lūiss Hamiltons (“Mercedes”).

Tikai devīto un 16.vietu pēc piektdienas treniņbraucieniem ieņem abi “Ferrari” piloti attiecīgi Šarls Leklērs un Sabastians Fetels.

Pagājušās nedēļas nogalē Špīlbergas trasē notika šīs sezonas pirmais posms. Ātrākais izrādījās Botass, bet otrais finišēja Leklērs.

Pēc diviem etapiem Austrijā nākamais posms 19.jūlijā gaidāms Ungārijā.

Šosezon bija plānots aizvadīt rekordlielu sacīkšu skaitu (22), taču pandēmijas dēļ organizatori nolēmuši pieturēties pie 18 posmu norises.

Iepriekšējā sezonā par pasaules čempionu tika kronēts Hamiltons, kurš triumfēja sesto reizi karjerā un trešo reizi pēc kārtas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par