Stiprā sānvēja dēļ pārcelta airētāju Boles/Svirskas cīņa par olimpisko ceļazīmi

07/04/2021 13:53

Latvijas airētājas Evita Bole/Olga Svirska stiprā vēja dēļ nevarēja aizvadīt cīņu par ceļazīmi uz Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Latvijas sportistēm trešdien Varēzē bija paredzēts A fināls Tokijas olimpisko spēļu Eiropas zonas kvalifikācijas sacensībās akadēmiskajā airēšanā. Tiesa, otrdien un trešdien tika prognozēts stiprs sānvējš, kā dēļ nolemts A finālu pārcelt uz ceturtdienu.

Bole/Svirska vieglsvaru divnieku klases priekšsacīkstēs 2000 metrus veica septiņās minūtēs un 15,90 sekundēs, ierindojoties ceturtajā vietā. Sākotnēji priekšsacīkstes bija plānots aizvadīt divos piegājienos, bet Ukrainas komanda izstājās no sacensībām, tāpēc notika tikai vienas kvalifikācijas sacensības, kurās sportistes noskaidroja savu celiņu finālā.

Uzvaru kvalifikācijā izcīnīja grieķietes Zoj  Fitsiu un Evangēlija Anastasidu, kuras Latvijas divnieku apsteidza par vairāk nekā septiņām sekundēm. Otro vietu izcīnīja krievietes Anastasija Ļebedeva un Marija Botalova, bet pozīciju zemāk finišēja austrietes Valentīna Kavalara un Luīza Altenhubera. Bole/Svirska austrietēm zaudēja 0,32 sekundes.

No Eiropas zonas kvalifikācijas sacensībām ceļazīmi uz Tokiju vieglsvaru divnieku klasē izcīnīs pirmo divu vietu ieguvējas. Turpat Varēzē no 9. līdz 11.aprīlim paredzēts arī Eiropas čempionāts. Citās klasēs Latvija nav pārstāvēta.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Jānis Stēlnieks un Gregs Popovičs
16/09/2021 20:42

Strēlnieks skaidro, kādēļ 2018. gadā atteicās no “Spurs” piedāvājuma

Lietuvas basketbola granda Kauņas “Žalgiris” basketbolists Jānis Strēlnieks atklājis iemeslus, kādēļ 2018. gada izskaņā, kad viņš pārstāvēja Pirejas “Olympiacos” vienību, atteicās no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Sanantonio “Spurs” piedāvājuma….