Latvijas futbola izlases galvenais treneris Slaviša Stojanovičs ceturtdien preses konferencē izteicās, ka pret Austriju spēlētājiem laukumā būs smagi jāstrādā.

Jau vēstījām, ka Latvijas izlase šodien Zalcburgā 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē tiksies ar spēcīgo Austrijas valstsvienību. G apakšgrupas mačs sāksies plkst. 21.45 pēc Latvijas laika, tiešraidē to translējot kanālam TV6.

Latvijas izlases aizsargs Vitālijs Maksimenko atklāja: “Esam aizvadījuši diezgan labu treniņnometni. Sagatavojāmies labi, bija intensīvi treniņi, pastrādājām arī pie taktikas, noskaņojums komandā ir labs. Mūsu komandā ir jaunas sejas. Domāju, viņi ir diezgan motivēti. Tā būs laba iespēja viņiem sevi pierādīt pret tik spēcīgu pretinieku. Viņiem ir iespēja pārbaudīt savus spēkus pret vienu no labākajām komandām Eiropā.”

“Ja kopumā par Austrijas izlasi, tad, protams, ļoti stipra, organizēta, disciplinēta komanda. Daudzi futbolisti spēlē Vācijas bundeslīgā, kas ir viena no stiprākajām līgām Eiropā. Mūsu pašatdevei jābūt simt procentu līmenī katrā centimetrā, citādi nekā šeit nebūs…,” Austrijas izlasi analizēja futbolists.

Tiikmēr Latvijas izlases galvenais treneris Slaviša Stojanovičs atzina: “Visi spēlētāji ir veseli un ceru, ka tā būs arī pēc noslēdzošā treniņa. Mums ir bijis tik daudz problēmu šī sagatavošanās cikla sākumposmā, pirms tā, tāpēc ceru, ka vismaz tagad viss būs kārtībā. Runāju par savainojumu situāciju, protams.”

“Kandidātu sarakstā mēģināju izvēlēties tādus futbolistus, kuri ir labā formā. Kaut kā man tas ir izdevies, taču redzēsim, kā būs. Mums jāaizvada divas spēles dažu dienu laikā, un tas mūsu gadījumā ir kaut kas sarežģīts, sevišķi tiem spēlētājiem, kuri nav regulārā spēļu ritmā. Mūsu rīcībā ir futbolisti, kuri klubos nespēlē katru maču. Piemēram, nospēlē vienu svētdienu spēli, tad nākamo svētdienu, bet pēc tam četrpadsmit dienu nespēlē. Taču tāda ir realitāte, un mums nav laika katru reizi meklēt attaisnojumus. Mums jādara savs darbs un jāparāda labāks sniegums nekā iepriekšējās divās spēlēs,” izlases gatavību skaidroja Stojanovičs.

Slovēnis atklāja spēles plānu: “Attīstīsim savu filozofiju neatkarīgi no tā, kurš būs laukumā. Jāpaveic taktisks un tehnisks darbs laukumā. Kā minēju, cenšamies komandā iekļaut jaunas sejas, jaunas asinis. Rakela nav traumas dēļ, Oša nav traumas dēļ, Isajevs ir savainots diezgan ilgu laiku. Mums tas ir ļoti nozīmīgi, jo viņus aizvietot nav viegli. Mums vienkārši nav pietiekami daudz kvalitatīvu spēlētāju virslīgā. Mums jādod iespēja citiem, jāgaida, kamēr viņi iekrās pieredzi un nobriedīs. Spēlēs kā šī, pret tik spēcīgu pretinieku viņa laukumā, mums ir liela iespēja parādīt, uz ko šobrīd esam spējīgi un kas mums jāuzlabo. Mums jākļūst labākiem un labākiem, jo pēdējās divas spēles… nevaru atrast pareizos vārdus, lai to aprakstītu. Tas bija ļoti tālu no profesionālā futbola.”

“Mums ir problēmas ar pussargiem kopumā. Visos veidos. Mums nav ekstra-aizsardzības tipa pussargu, nav ekstra-uzbrūkošu pussargu. Sevišķi laukuma vidū, jo ir citas pozīcijas, kuras mēs kaut kādā veidā varam nosegt, piemēram, malējo pussargu pozīcijas ar uzbrucējiem. Savukārt laukuma centrs ir problemātisks,” Latvijas izlases sastāva problēmas komentēja treneris.

Latvijas futbolisti kvalifikācijas ciklu iesākuši ar četriem zaudējumiem četrās spēlēs. Martā Latvija viesos ar 1:3 piekāpās Ziemeļmaķedonijai, bet pēc tam cienījamā mačā ar 0:2 atzina Polijas pārākumu. Nākamās divas spēles notika savā laukumā, kur tika parādīts blāvs sniegums, kā rezultātā piedzīvoti zaudējumi 0:3 pret Izraēlu un 0:5 pret Slovēniju.

Iepriekšējo uzvaru latvieši svinēja pērnā gada jūnijā Baltijas kausa mačā, bet starptautiskajos turnīros līdz šīm pēdējais panākums gūts 2017. gada 10. oktobrī.

Informāciju sagatavoja Latvijas Futbola federācija