Stokholma oficiāli aizpildījusi nākamā posma pieteikumu 2026. gada olimpisko spēļu rīkošanai

12/04/2019 18:18
2026. gada Olimpiskās spēles

Zviedrijas Olimpiskā komiteja oficiāli aizpildījusi Stokholmas-Ores kandidatūras nākamā posma pieteikumu 2026. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanai.

Pieteikums Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK) tika aizsūtīts ar elektroniskā pasta starpniecību. Papildu 200 dokumenti tiks nosūtīt ar kurjera starpniecību.

Šonedēļ Zviedrijas valdība arī sniedza prasītās drošības garantijas, kas iekļauj arī vīzu jautājumu. Pašas spēles netiks finansētas no Zviedrijas valsts budžeta, bet gan no SOK iemaksām, privātajiem investoriem un biļešu tirdzniecības.

Kopējais budžets tiek lēsts 13 miljardu zviedru kronu (1,24 miljardu eiro apmērā). Šonedēļ savas garantijas sniedza arī Latvijas valdība.

Uz 2026. gada Olimpiādes rīkošanu pretendē Zviedrijas galvaspilsēta Stokholma, kas renes sporta veidus plāno aizvadīt Siguldā esošajā kamaniņu trasē, kā arī Itālijas pilsētas Milāna un Kortīna d’Ampeco.

Olimpisko spēļu mājvieta 2026. gada olimpiskajām spēlēm tiks izraudzīta 24. jūnijā Šveices pilsētā Lozannā, kur notiks SOK 134. sesija.

Olimpiādes saimnieces tiks izraudzīta SOK individuālo biedru balsojumā. Šo biedru ir 96, bet trīs nāk no Itālijas, kamēr divi ir no Zviedrijas – viņiem gan nebūs ļauts piedalīties 2026. gada olimpisko spēļu mājvietas noteikšanas procesā. Starp individuālajiem biedriem nav neviena Latvijas pārstāvja.

Pērnā gada Ziemas olimpisko spēļu mājvietai Phjončhanai no Dienvidkorejas savulaik rīkot četrgades nozīmīgāko forumu bija tikai divas konkurentes – Minhene (Vācija) un Ansī (Francija), kamēr Ķīnas galvaspilsēta Pekina uzvarēja cīņā par tiesībām rīkot 2022. gada Ziemas olimpiskās spēles ar tikai vienu citu pilsētu – Almati Kazahstānā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Indulis Bikše
24/01/2022 14:46

Bikše par kvotas atdošanu citam sportistam: Tā ir sodīšana, par to, ka pateicu taisnību

Pēc Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) paziņojuma, ka Pekinas olimpisko spēļu dalībai apstiprināts distanču slēpotājs Roberts Slotiņš, vēl bija cerība, ka LSF mainīs savu nostāju, aģentūrai LETA atklāja distanču slēpotājs Indulis…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…