Štolcermanis Itālijas F4 pirmā posma trešajā braucienā veic lielisku kāpumu

05/05/2024 13:30
Nokopēts
Tomass Štolcermanis

Latvijas autosportists Tomass Štolcermanis svētdien Mizāno trasē izcīnīja septīto vietu “Formula 4” (F4) Itālijas čempionāta pirmā posma trešajā braucienā, bet posma ieskaitē viņš bija astotais.

16 gadus vecais “Prema” komandas pilots Štolcermanis trešajā braucienā startēja kā 12. no sestās rindas, pirmajā aplī atkāpjoties pozīciju zemāk. Pēc pirmās drošības mašīnas Štolcermanis atguva pāris pozīcijas un 20 minūtes pirms sacīkšu beigām iekļuva pirmajā desmitniekā, bet vēl pēc piecām minūtēm bija jau devītais.

Pēc nākamās drošības mašīnas Latvijas autosportists sāka cīņu par astoto pozīciju un pēc vairākiem apdzīšanas manevru mēģinājumiem 12.aplī to arī ieguva. Trešo reizi sacīkstes laikā trasē dodoties drošības mašīnai, Štolcermanis bija jau septītais, bet noslēdzošajos pāris apļos viņš apdraudēja austrālieša Džanmarko Pradela (“US Racing”) sesto pozīciju.

Pirmajā trijniekā finišēja trīs Štolcermaņa komandas biedri – arī trešajā braucienā nepārspēts bija brits Fredijs Sleiters, otrais bija ASV pārstāvis Alekss Pauels, bet trešo vietu ieņēma japānis Kīns Nakamura-Berta. No debitantiem Štolcermanis bija trešais aiz Pauela un Nakamuras-Berta. Trešajā braucienā startēja 37 piloti.

Jau ziņots, ka piektdien Štolcermanis kvalifikācijas braucienos uzrādīja 10. un 15. ātrāko laiku, bet sestdien sacīkšu braucienos viņš bija devītais un astotais. Pirmajā braucienā latvietis pat uzrādīja ātrāko apļa laiku.

Februārī Štolcermanis “Prema” vienības sastāvā startēja “F4 UAE” čempionāta Abū Dabī un Dubaijas posmos.

Itālijas F4 čempionātā šosezon paredzēti septiņi posmi. Šīs meistarsacīkstes ir bijušas starpposms ceļā uz Pirmo formulu (F-1) tādiem autosportistiem kā Lānss Strols, Lendo Noriss, Miks Šūmahers un Guaņju Džou.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
1.1
13.6
27.21
1.27
7.03
10.94
6.82
5.77
1.43
1.63
4.92
4.92
2.75
3.1
2.3
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām