Štolcermanis par debiju F4: Bija ļoti daudz jaunas, nezināmas informācijas

30/11/2023 10:19
Nokopēts
Tomass Štolcermanis un Haralds Šlēgelmilhs

Latvijas autosportists Tomass Štolcermanis sarunā ar “LSM.lv” komentējis savu debiju “Formula 4” (F4) čempionātā.

Jau vēstīts, ka 16 gadus vecais Štolcermanis aizvadītajā nedēļas nogalē piedzīvoja debiju F4 sacīkstēs, piedaloties Dienvidaustrumāzijas čempionāta posmā Malaizijā, Sepangas trasē. Štolcermanis sestdien pirmajā braucienā bija sestais, svētdien otrajā braucienā ieņēma ceturto vietu, bet noslēdzošajā trešajā sacīkstē viņš izcīnīja trešo vietu. Talantīgo latvieti uz sacensībām uzaicinājusi bija pazīstamā komanda “Prema”.

Pastāstot par pieredzēto otrajā braucienā, Štolcermanis atzina, ka pietrūcis pavisam maz, lai ielauztos TOP 3, taču pati izaicinošākā bija tieši trešā sacīkste, kur latvietis tika pie vislabākā rezultāta. Latvietis gan minēja, ka augstāk par trešo vietu bija grūti tikt, jo pirmajās divās vietās esošie piloti –  francūzis Adrjēns Davids un brits Kīns Nakamura-Berta – bija ļoti ātri.

“Pirms brauciena bijām izgājuši uz starta ar sausā laika riepām, bet tad sāka nenormāli stipri līt. Mūs iedzina boksos un iedeva laiku, lai pārregulētu formulas slapjam laikam. Nebiju braucis tādā lietū, kur nu vēl Sepangā. Žūstoša trase nebija, bija tiešām ļoti slapjš un pirmos apļus bija jābrauc ārā no līnijas, lai redzētu priekšā esošo mašīnu, jo citādi nezini, kur trasē atrodies. Ar laiku palika sausāks un vismaz varēja saskatīt, kur brauc,” stāstīja Štolcermanis.

“Bija ļoti, ļoti daudz jaunas, nezināmas informācijas šajā nedēļā. Bija jāmācas saprast mašīnu, to visu analizēt sīkajos telemetrijas datos un “on-board” video. Braucot trasē ļoti uzmanīgi jāskatās, kur ir kādi karogi, jo tas tiek skatīts ļoti stingri. Man bija franču inženieris, kurš no datiem ļoti labi mācēja pastāstīt, kur es zaudēju laiku, ko vajag uzlabot. Arī no video viņš saprata un varēja palīdzēt ar līnijām trasē,” uz nedēļas nogali atskatījās Štolcermanis, vienlaikus izceļot sava krusttēva, viena no Latvijas labākā autosportista Haralda Šlēgelmilha nozīmi. “Krusttēvs bija līdzi un domāju, viss ļoti labi sakrita – pirmās sacensības Malaizijā +30 grādos un vienā no labākajām F4 komandām. Tā ir lieliska pieredze.”

Štolcermanis savu debijas nedēļu F4 noslēdz ar finišu TOP 3

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
1.98
3.2
4.2
2.15
3.2
3.5
4.6
3.75
1.7
2.35
3.5
2.9
2.85
-
1.4
2.18
4.14
3.13
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām