Strautiņa un Jakoviča komanda Itālijas Superkausu sāk ar zaudējumu

29/08/2020 21:40

Latvijas basketbolistu Artūra Starutiņa un Inga Jakoviča pārstāvētā Itālijas komanda Varēzes “Openjobmetis” sestdien dalību Superkausā iesāka ar pārliecinošu zaudējumu, kamēr Jāņa Blūma pārstāvētā vienība “Reggiana” turnīra pirmajā spēlē izcīnīja uzvaru.

“Openjobmetis” A grupas spēlē mājās ar 77:110 (16:32, 25:27, 19:33, 17:18) piekāpās Milānas “Olimpia” vienībai.

Abi latvieši spēle sāka komandas sākumsastāvā.

Jakovičs laukumā pavadīja 24 minūtes un 14 sekundes, kuru laikā guva desmit punktus, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un divreiz rezultatīvi piespēlēja. Basketbolists bija otrais rezultatīvākais savā klubā.

Latvijas izlases spēlētājs grozā raidīja abus divpunktu metienus, kā arī vienu no četriem “trejačiem”. Tāpat viņš realizēja visus trīs “sodiņus”, bet Varēzes klubs ar Jakoviču laukumā ielaida par 39 punktiem vairāk nekā iemeta, kas bija pārliecinoši sliktākais rādītājs vienībā.

Tikmēr Strautiņš nospēlēja 26 minūtes un 35 sekundes, kas bija lielākais spēles laiks vienībā. Viņa rēķinā arī deviņi punkti un trīs atlēkušās bumbas.

Strautiņš grozā raidīja divus no četriem divpunktu metieniem, bet pieci izpildītie tālmetieni nebija precīzi. Tāpat viņš abas reizes bija precīzs no soda metienu līnijas, bet Varēzes klubs ar latvieti laukumā zaudēja par desmit punktiem vairāk nekā iemeta.

Rezultatīvākais Varēzes komandā ar 21 punktu bija pieredzes bagātais Luiss Skola, kura rēķinā arī piecas atlēkušās bumbas.

Pretējā laukuma pusē rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Kevins Punters, bet vēl 17 punkti Rikardo Moraskīni.

Savukārt Blūma komanda “Reggiana” B grupas mačā savā laukumā ar 90:85 (16:23, 29:22, 21:24, 24:14) uzvarēja Boloņas “Fortitudo”.

Blūms spēli sāka starta pieciniekā un laukumā pavadīja 23 minūtes un 13 sekundes, kuru laikā grozā raidīja divus no septiņiem tālmetieniem, kā arī realizēja abus “sodiņus”. Latvijas izlases kapteiņa vienīgais divpunktu metiens nebija precīzs.

Tāpat viņš izcīnīja divas atlēkušās bumbas, nopelnīja četras personīgās piezīmes, bet “Reggiana” ar latvieti laukumā iemeta par 12 punktiem vairāk nekā ielaida, kas bija dalīts labākais sniegums komandā.

Rezultatīvākais “Reggiana” vienībā ar 26 punktiem bija Brendons Teilors, bet vēl 18 punktus iemeta Filipo Rossi Baldi. Boloņas klubā 26 punktus un astoņas atlēkušās bumbas nopelnīja Ītans Haps, kamēr 22 punkti un astoņas bumbas zem groziem Eidrienam Benksam.

Tāpat turnīrā piedalīsies arī Andreja Grazuļa pārstāvētā Triestes “Allianz”.

Itālijas Superkausā piedalās visas 16 komandas, kas šosezon plāno startēt vietējā čempionāta A sērijā. Komandas ir sadalītas četrās grupās, bet pēc grupu turnīra sekos pusfināli, kuriem kvalificēsies katras grupas uzvarētāja.

“Final Four” turnīrs tiks izspēlēts no 18. līdz 20.septembrim.