Strautiņš iemet 13 punktus zaudējumā Itālijas čempionātā

06/01/2022 23:24
Artūrs Strautiņš

Itālija

Latvijas basketbolists Artūrs Strautiņš ceturtdien guva 13 punktus Itālijas A sērijas spēlē, Redžo Emīlijas “UnaHotels” komandai piedzīvojot zaudējumu. Redžo Emīlijas vienība mājās ar 84:89 (22:20, 20:20, 19:20, 23:29) piekāpās Tortonas “Bertram Derthona”.

Strautiņš laukumā pavadītajās 29 minūtēs realizēja trīs no četriem divpunktu metieniem, vienu no četriem tālmetieniem un visus četrus soda metienus. Viņš arī izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, divreiz kļūdījās, izprovocēja divas piezīmes un spēli beidza priekšlaicīgi piecu piezīmju dēļ, iekrājot efektivitātes koeficientu 11 un +/- rādītāju +4.

Mājinieku labā 28 punktus guva un 13 atlēkušās bumbas sakrāja Maikls Hopkinss, bet pretiniekiem 20 punktus sakrāja Kriss Raits. Andreja Gražuļa pārstāvētā Triestes “Allianz” vienība ar septiņām uzvarām 12 spēlēs turnīra tabulā ieņem ceturto vietu, Redžo Emīlijas basketbolisti ar sešiem panākumiem 13 mačos ir 11., bet Lukas Banki vadītā Pezāro “Carpegna Prosciutto” tikusi pie piecām uzvarām 13 cīņās, kas dod 13.vietu 16 komandu konkurencē. Pagājušajā sezonā par Itālijas čempioni kļuva Boloņas “Virtus”.

FIBA Čempionu līga

Latvijas basketbolists Mārcis Šteinbergs ceturtdien guva četrus punktus Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas pēdējā grupu turnīra spēlē, Manrezas “Baxi” ciešot zaudējumu. Manrezas vienība mājas spēlē ar rezultātu 85:90 (22:28, 27:15, 15:20, 14:15, 7:12) papildlaikā piekāpās Jeruzalemes “Hapoel Bank Yahav”.

Šteinbergs laukumā pavadītajās 14 minūtēs un 26 sekundēs guva četrus punktus, realizējot vienu divu punktu metienu un divus soda metienus, taču garām metot vienīgo tālmetienu. Gūtajiem punktiem viņš pievienoja vienu atlēkušo bumbu, vienu personīgo piezīmi, vienu pārtvertu bumbu, kā arī sakrāja +/- rādītāju -5 un efektivitātes koeficientu pieci. Jānis Bērziņš nebija iekļauts “Baxi” sastāvā šajā spēlē.

Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 22 gūtajiem punktiem un četrām rezultatīvām piespēlēm bija Silvēns Fransisko. Tikmēr uzvarētāju komandā ar 23 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām izcēlās Suleimāns Braimohs. Manrezas vienība bija uzvarējusi pārējās piecās spēlēs, tāpēc zaudējums pēdējā mačā neliedza ieņemt pirmo pozīciju B apakšgrupā un uzreiz kvalificēties “play-off” pirmajai kārtai.

Jau ziņots, ka “VEF Rīga” pirmajā “play-in” turnīra spēlē ar rezultātu 77:84 (18:14, 18:25, 21:22, 20:23) zaudēja Francijas klubam Dižonas JDA. Regulārajā turnīrā 32 komandas sadalītas astoņās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā. Apakšgrupu uzvarētājas uzreiz nodrošinās vietu “play-off” pirmajā kārtā, kur tām pievienosies vēl astoņas vienības, kas tiks noskaidrotas “play-in” sērijās starp grupu otro un trešo vietu ieņēmušajām komandām.

Plānots, ka “play-in” turnīrā, astotdaļfinālā un ceturtdaļfinālā uzvarētāji tiks noskaidroti sērijā līdz divām uzvarām. Ceturtdaļfinālu pārvarējušās komandas iekļūs “Final Four” turnīrā, kur cīnīsies par balvu fondu viena miljona eiro apmērā. Maijā Ņižņijnovgorodā notikušajā finālastoņnieka turnīrā triumfēja Spānijas klubs Burgosas “San Pablo”, nosargājot pērn izcīnīto titulu. 2020./2021.gadā tika izspēlēta turnīra piektā sezona. Pirmajos trīs gados par čempioniem tika kronēti Tenerifes “Lenovo”, Atēnu AEK un Boloņas “Segafredo Virtus” basketbolisti.

Turcija, sievietes

Latvijas basketboliste Ilze Jākobsone ceturtdien Turcijas čempionāta spēlē izcēlās ar vienu precīzu tālmetienu, viņas pārstāvētajai Stambulas “Bešiktaš” tiekot pie uzvaras. Stambulas vienībā izbraukumā ar rezultātu 84:69 (17:24, 34:11, 13:21, 20:13) pārspēja Antakjas “Hatay”.

Jākobsone laukumā bija 25 minūtes un piecas sekundes, kuru laikā guva trīs punktus, realizējot vienu no pieciem tālmetieniem. Viņa arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, divas reizes rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra vienu pretinieču piespēli, pieļāva vienu kļūdu, sakrāja četras personīgās piezīmes un noslēdza spēli ar efektivitātes koeficientu četri.

“Bešiktaš” komandā rezultatīvākā ar 25 gūtajiem punktiem un 16 atlēkušajām bumbām bija Ērika Makkola, bet 18 punktus un sešas rezultatīvas piespēles pievienoja Meigana Simonsa. Mājinieču rindās ar 29 gūtiem punktiem izcēlās Arina Elenberga Vailija.

Anetes Šteinbergas pārstāvētā “Galatasary”, kas izcīnījusi septiņas uzvaras 11 spēlēs, atrodas turnīra tabulas septītajā vietā, par vienu pozīciju zemāk ir Elīnas Babkinas “Cankaya Universitesi”, kas 12 mačos izcīnījusi piecas uzvaras. Devītajā vietā ierindojas Aijas Jurjānes pārstāvētā Ankaras “Botaš” ar piecām uzvarām 12 mačos, bet desmito vietu ieņem “Bešiktaš” ar četriem panākumiem 13 spēlēs. Turcijas augstākajā līgā spēlē 14 komandas.