Strautiņš rezultatīvs komandas neveiksmē

30/04/2023 21:43
Artūrs Strautiņš

Itālija

Latvijas basketbolists Artūrs Strautiņš svētdien Itālijas A sērijas mačā izcēlās ar 16 punktiem, taču tas neglāba viņa pārstāvēto Redžo Emīlijas “UnaHotels” no zaudējuma, kamēr citā spēlē Andrejs Gražulis ar 13 punktiem sekmēja Trento “Dolomiti Energia” panākumu. Redžo Emīlijas vienība viesos ar rezultātu 77:89 (19:23, 16:25, 28:22, 14:19) piekāpās Sasari “Banco di Sardegna”.

Strautiņš laukumā bija 24 minūtes, kuru laikā grozā meta četrus no sešiem divu punktu metieniem, vienu no pieciem tālmetieniem un piecus soda metienus. Viņš arī tika pie trīs atlēkušajām bumbām, divām pārtvertām piespēlēm, divām rezultatīvām piespēlēm, trīs piezīmēm, pieciem izprovocētiem sodiem, kā arī sakrāja +/- rādītāju -4 un efektivitātes koeficientu 19.

Latvijas basketbolists starp mājiniekiem bija otrs rezultatīvākais, kamēr 17 punktus guva Osvalds Olisevičs. Sasari komandā Kriss Dovs izcēlās ar 28 punktiem, piecām rezultatīvām piespēlēm un deviņiem izprovocētiem sodiem.

Citā mačā Gražulis un “Dolomiti Energia” savā laukumā ar rezultātu 86:84 (12:22, 29:18, 20:22, 25:22) pārspēja Venēcijas “Umana Reyer”. Gražulis spēlēja 27 minūtes un realizēja divus no četriem divu punktu metieniem un trīs no četriem tālmetieniem, tiekot pie 13 punktiem. Viņš statistikā atzīmējās arī ar trīs bumbām zem groziem, vienu kļūdu, četrām piezīmēm, vienu izprovocētu sodu, tika pie +/- rādītāja -4 un efektivitātes koeficienta deviņi.

Vēl Roberta Stumbra pārstāvētā “Trieste” mājās ar rezultātu 85:77 (24:12, 17:12, 16:31, 28:22) uzvarēja Veronas “Tezenis”. Latvietis uzvarētāju rindās laukumā bija piecas minūtes, kuru laikā realizēja vienu divu punktu metienu un noslēdza spēli ar +/- rādītāju -2 un efektivitātes koeficientu divi.

Trento “Dolomiti Energia” vienība ar 15 uzvarām 29 spēlēs turnīra tabulā ieņem sesto vietu, Trieste ar 11 uzvarām atrodas 12.vietā, bet Redžo Emīlijas “UnaHotels” ar bilanci 10-19 ierindojas 15.pozīcijā 16 komandu konkurencē.

Pagājušajā sezonā par Itālijas čempioni kļuva Milānas “AX Emporio Armani Olimpia”.

Spānija

Dairis Bertāns un Anžejs Pasečņiks svētdien kopā ar Seviljas “Real Betis” piedzīvoja neveiksmi Spānijas augstākās līgas (ACB), kamēr Artūra Kuruca pārstāvētā Vitorijas “Baskonia” guva panākumu. “Real Betis” savā laukumā ar rezultātu 77:85 (10:28, 18:19, 27:18, 22:20) piekāpās “Barcelona”.

Bertāns spēlēja 20 minūtes un septiņas sekundes, kuru laikā grozā meta divus no trijiem divu punktu metieniem, tiekot pie četriem punktiem, kā arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja divas piezīmes un noslēdz maču ar +/- rādītāju -13 un efektivitātes koeficientu -2.

Pasečņiks, pavadot laukumā desmit minūtes un 45 sekundes, realizēja vienu no trijiem metieniem divu punktu vērtībā. Viņš statistikā atzīmējās arī ar vienu rezultatīvu piespēli, vienu kļūdu, vienu piezīmi, noslēdzot maču ar +/- rādītāju -2 un efektivitātes koeficientu nulle.

Savukārt “Baskonia” mājās ar rezultātu 97:76 (22:18, 23:19, 22:13, 30:26) pārspēja Lugo “Rio Breogan”. Kurucs laukumā bija nepilnas 13 minūtes, kuru laikā izpildīja trīs neprecīzus tālmetienus, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, nopelnīja divas piezīmes, izprovocēja divus pretinieku sodus, sakrāja +/- rādītāju +13 un efektivitātes koeficientu -1.

“Baskonia” ar 25 uzvarām 30 mačos turnīra tabulā ieņem otro vietu, Mārča Šteinberga pārstāvētā Manrezas “Baxi” ar deviņām uzvarām 30 mačos atrodas 15.vietā, “Real Betis” ar bilanci 8-22 ir 16., bet “Fuenlabrada”, kurai savainojuma dēļ šosezon vairs nevarēs palīdzēt Rodijs Mačoha, ar četrām uzvarām 30 spēlēs ir pēdējā pozīcijā 18 komandu konkurencē.

Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva Madrides “Real”, kas sērijā ar 3-1 pieveica “Barcelona”.