Strautiņš un Jakovičs gūst vairāk nekā pusi no komandas punktiem zaudējumā

13/12/2020 22:32
Artūrs Strautiņš

Itālija

Latvijas basketbolisti Artūrs Strautiņš un Ingus Jakovičs svētdien guva attiecīgi 21 un 18 punktus Itālijas A sērijas spēlē, taču ar to nepietika, lai Varēzes “Openjobmetis” izcīnītu uzvaru.

Varēzes basketbolisti savā laukumā ar rezultātu 76:89 (12:14, 23:19, 8:24, 33:32) piekāpās Redžo di Emīlijas “UnaHotels”, kas šonedēļ no sastāva atbrīvoja Jāni Blūmu.

Strautiņš laukumā pavadīja 29 minūtes un astoņas sekundes, kuru laikā realizēja trīs no sešiem divpunktu metieniem un piecus no sešiem “trejačiem”. Tāpat viņš izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, pieļāva divas kļūdas, vienu reizi pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes un iekrāja 23 efektivitātes koeficienta punktus, kas bija labākais rādītājs komandā.

Tikmēr Jakovičs spēlēja 23 minūtes un 47 sekundes, grozā raidot divus no trim divpunktu metieniem, trīs no septiņiem tālmetieniem un visus piecus “sodiņus”. Viņa kontā arī trīs rezultatīvas piespēles, viena piezīme, divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi un 17 efektivitātes koeficienta punkti.

Ar 21 punktu Strautiņš un Luiss Skola bija rezultatīvākie mājinieku rindās, bet viesiem ar 28 punktiem izcēlās Brendons Teilors.

Citā spēlē Andrejs Gražulis atzīmējās ar sešiem punktiem un 11 atlēkušajām bumbām, kamēr viņa pārstāvētā Triestes “Allianz” mājās ar 60:77 (7:20, 18:23, 17:16, 18:18) atzina Boloņas “Segafredo Virtus” pārākumu.

Gražulis spēlēja 29 minūtes un sešas sekundes, kuru laikā realizēja divus no pieciem divpunktu metieniem un abus divus soda metienus, bet netrāpīja vienīgo tālmetienu. Bez 11 bumbām zem groziem viņa kontā bija arī viens bloķēts metiens, viena piezīme, divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi un 15 efektivitātes koeficienta punkti, kas bija dalīts labākais rezultāts komandā.

Laukuma saimniekiem 15 punktus guva Miltons Doils, bet pretiniekiem ar 18 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Džuliens Gembls.

Triestes vienība ar diviem panākumiem sešās cīņās ir 12.vietā kopvērtējuma tabulā, bet Varēzes komanda ar trīs uzvarām desmit spēlēs ir 13.pozīcijā.

A sērijas turnīru turpina 15 komandas, kas Covid-19 pandēmijas dēļ aizvadījušas atšķirīgu spēļu skaitu.

Polija

Latvijas basketbolists Roberts Stumbris svētdien guva deviņus punktus Polijas čempionāta spēlē, palīdzēdams Radomas “HydroTruck” komandai izcīnīt uzvaru.

Radomas vienība savā laukumā ar rezultātu 71:70 (15:11, 18:22, 26:25, 12:12) guva virsroku pār turnīra vicelīderi Varšavas “Legia”.

Stumbris spēlēja 32 minūtes un 22 sekundes, realizējot vienu no trim divpunktu metieniem, divus no sešiem tālmetieniem un vienu no diviem soda metieniem.

Tāpat viņš izcīnīja astoņas bumbas zem groziem, divreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva četras kļūdas, pārtvēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu, divreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes un tika pie desmit efektivitātes koeficienta punktiem.

Uzvarētājiem 31 punktu guva Džabari Hindss, bet pretiniekiem tikpat iemeta Džemels Moriss.

Polijas čempionātā pirmo vietu ar 14 uzvarām 15 spēlēs ieņem Jāņa Bērziņa un Rolanda Freimaņa pārstāvētā Zelonas Guras “Stelmet Enea”, Mārtiņa Laksas pārstāvētā Ļubļinas “Start” ar desmit panākumiem 15 cīņās ir ceturtā, bet Radomas vienība 16 mačos tikusi pie piecām uzvarām, kas dod 14.pozīciju.

Polijas čempionātā šosezon piedalās 16 klubi.

Spānija

Latvijas basketbolists Rolands Šmits svētdien kopā ar “Barcelona” komandu izcīnīja uzvaru Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē.

Barselonas komanda viesos ar rezultātu 78:75 (20:22, 17:17, 24:12, 17:24) pārspēja Kompostelas “Monbus Odraidoro”.

Šmits spēlēja 15 minūtes un 15 sekundes, tajā skaitā laukumā bija pēdējās sekundēs, kad vajadzēja nosargāt vadību. Viņš grozam uzbruka vienu reizi un realizēja savu vienīgo divpunktu metienu.

Tāpat Šmita kontā bija viena atlēkusī bumba, divas rezultatīvas piespēles, divas piezīmes un trīs efektivitātes koeficienta punkti.

Barselonas komandā rezultatīvākais ar 25 punktiem bija Niks Kalatess, bet pa desmit punktiem guva Tomā Ertels un Korijs Higinss. Ertelam šī varētu būt bijusi viena no pēdējām spēlēm “Barcelona” komandā, jo portāls “Sportando” svētdien ziņoja, ka franču aizsargs pametīs Spānijas klubu.

Mājiniekiem 14 punktus guva Kasiuss Robertsons, bet 12 punkti bija lietuvietim Laurīnam Birutim.

Komandas Covid-19 dēļ ACB turnīrā aizvadījušas dažādu spēļu skaitu. “Barcelona” ar 11 panākumiem 14 mačos ieņem trešo vietu, Artūra Kuruca pārstāvētā Vitorijas “Baskonia” ar desmit uzvarām 14 cīņās ir ceturtā, bet Artūrs Žagars un Badalonas “Joventut” uzvarējuši astoņās no 12 spēlēm un ir piektie, bet Rinalda Mālmaņa pārstāvētā Mursijas UCAM ar septiņiem panākumiem 13 dueļos ieņem devīto vietu starp 19 komandām.

Iepriekšējā sezonā par ACB čempioni tika kronēta Vitorijas “Baskonia”, kas miniturnīra finālmačā pārspēja “Barcelona” komandu.