Strautiņš un Mejeris piedzīvo zaudējumus A sērijas izslēgšanas turnīra otrajās spēlēs

17/05/2022 23:54
Artūrs Strautiņš

Itālija

Latvijas basketbolisti Mareks Mejeris un Artūrs Strautiņš otrdien guva attiecīgi 12 un septiņus punktus Itālijas A sērijas izslēgšanas turnīra otrajās spēlēs, viņu pārstāvētajām komandām piedzīvojot zaudējumus.

Mejera pārstāvētā un Latvijas izlases galvenā trenera Lukas Banki vadītā Pezāro “Carpegna Prosciutto” izbraukumā ar 51:70 (13:12, 12:19, 13:16, 13:23) zaudēja pašreizējai čempionei Boloņas “Virtus Segafredo”. Sērijā līdz trim uzvarām ar 2-0 vadībā ir “Virtus Segafredo”. Mejeris spēlēja 26 minūtes, kuru laikā realizēja trīs no četriem divpunktu metieniem un divus no trim tālmetieniem, izcīnīja piecas bumbas zem groziem, vienreiz rezultatīvi piespēlēja, reizi pārtvēra bumbu, četrreiz kļūdījās, vienreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi, tika pie efektivitātes koeficienta 13 un +/- rādītāja -5. Mejeris ar 12 punktiem kļuva par mača rezultatīvāko spēlētāju.

Strautiņa pārstāvētā Redžo Emīlijas “UnaHotels” viesos ar 65:91 (14:27, 18:30, 13:21, 20:13) piekāpās Milānas “A|X Armani Exchange” un sērijā nonāca iedzinējos ar 0-2. Strautiņš 22 minūtēs realizēja vienu no četriem divpunktu metieniem un visus piecus soda metienus, bet netrāpīja nevienu no četriem tālmetieniem. Viņa kontā bija arī četras atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, trīs piezīmes, trīs izprovocēti noteikumu pārkāpumi, efektivitātes koeficients seši un +/- rādītājs -7.

Artjoms Butjankovs nebija iekļauts viesu komandas pieteikumā. Viesiem ar 19 punktiem atzīmējās Andrea Čičarīni, bet pretiniekiem 16 punkti un piecas atlēkušās bumbas Luidži Datomes kontā.

Izslēgšanas turnīrā neiekļuva Andreja Gražuļa pārstāvētā Triestes “Allianz”, kā arī Kremonas “Vanoli” komanda, kuru daļu no sezonas pārstāvēja Verners Kohs. Redžo Emīlijas komanda ar 15 uzvarām 30 spēlēs turnīra tabulā ieņēma septīto vietu, bet Pezāro vienība ar 14 panākumiem bija astotā, bet aiz tās ar tādu pašu bilanci bija Triestes klubs. Kremonas basketbolisti ar bilanci 8-22 bija 16. un sezonu noslēdza pēdējā vietā, pametot augstāko līgu.

Pagājušajā sezonā par Itālijas čempioni kļuva Boloņas “Virtus”.

Polija

Latvijas basketbola izlases centra spēlētāja Mārtiņa Meiera pārstāvētā  Vroclavas “Šlask” otrdien savā laukumā izcīnīja uzvaru pirmajā Polijas čempionāta finālspēlē. “Šlask” mājās ar 76:72 (27:18, 17:25, 18:14, 14:15) pieveica Varšavas “Legia”.

31 gadu vecais jūrmalnieks laukumā bija divas minūtes un astoņas sekundes, netrāpīdams vienīgo divpunktu metienu un nopelnīdams vienu personisko piezīmi,  kā arī sakrādams efektivitātes koeficientu -1 un +/- rādītāju divi. Rezultatīvākais mājiniekiem ar 22 punktiem un piecām rezultatīvām piespēlēm bija Treviss Traiss, bet viesiem 24 punkti un sešas atlēkušās bumbas Roberta Džonsona kontā. Otrā spēle Vroclavā notiks ceturtdien.

Iepriekšējā sezonā par čempioni kļuva Lielpolijas Ostruvas “Stal”, kas fināla sērijā ar 4-2 pieveica Rolanda Freimaņa un Jāņa Bērziņa pārstāvēto Zelonas Guras “Stelmet Enea”. Vroclavas vienība finišēja trešā.