Strautmanei 18 punkti zaudējumā NCAA izslēgšanas spēlēs, Jurjānei pieci punkti uzvarā Turcijā

19/03/2022 13:42
Digna Strautmane

Latvijas basketboliste Digna Strautmane piektdien guva 18 punktus Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) pirmās divīzijas izslēgšanas turnīra jeb “marta trakuma” pirmās kārtas mačā, taču tas neglāba viņas un Elizabetes Bulānes pārstāvēto Džordžijas Tehnoloģijas institūta komandu “Yellow Jackets” no zaudējuma ar rezultātu 58:77 (22:13, 9:21, 15:24, 12:19) pret Kanzasas Universitātes “Jayhawks”.

Strautmane laukumā bija 38 minūtes, kuru laikā guva 18 punktus, realizējot sešus no septiņiem divpunktu metieniem un divus no četriem tālmetieniem. Viņa arī izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra četras pretinieču piespēles, bloķēja divus metienus, trīs reizes pazaudēja bumbu un sakrāja divas personīgās piezīmes. Savukārt Bulāne laukumā pavadītajās divās minūtes nepaspēja atzīmēties nevienā statistikas ailītē. Uzvarētāju komandā rezultatīvākā ar 19 gūtajiem punktiem bija Hollija Kersgītere.

Sestdien “marta trakumā” pirmo spēli aizvadīs Aleksas Gulbes pārstāvētā Indiānas Blumingtonas Universitātes komanda “Hoosiers”. Prestižā turnīra fināls gaidāms 3.aprīlī. Iepriekšējā sezonā par NCAA čempionēm kļuva Stenfordas universitātes basketbolistes.

Turcijas čempionāts

Latvijas basketboliste Aija Jurjāne sestdien Turcijas čempionāta spēlē guva piecus punktus, palīdzot viņas pārstāvētajai Ankaras “Botaš” izbraukuma spēlē tikt pie uzvaras. “Botaš” ar rezultātu 105:64 (27:17, 23:14, 33:20, 22:13) pārspēja “Birevim Elazig Il Ozel Idare”.

Jurjāne laukumā bija 15 minūtes un 30 sekundes, kuru laikā guva piecus punktus, realizējot vienu no diviem tālmetieniem un divus soda metienus. Viņa arī izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, sakrāja trīs rezultatīvas piespēles, pārtvēra divas pretinieču piespēles, vienu reizi kļūdījās, nopelnīja piecas personīgās piezīmes un noslēdza spēli ar efektivitātes koeficientu 12. Ankaras vienībā rezultatīvākā ar 23 gūtajiem punktiem un 11 atlēkušajām bumbām bija Tilbe Senjireka. Mājinieces no zaudējuma neglāba Angeliki Vincilaiu, kura guva 13 punktus.

“Botaš” ar bilanci 12-9 ieņem piekto vietu turnīra tabulā, Anetes Šteinbergas pārstāvētā Stambulas “Galatasaray” arī ar 12 uzvarām 19 spēlēs ir sestā, Ilzes Jākobsones Stambulas “Bešiktaš” ar deviņām uzvarām un 11 zaudējumiem – devītā, bet Elīnas Babkinas pārstāvētā Ankaras “Cankaya Universitesi” ar septiņām uzvarām 21 spēlē – desmitā. Turcijas čempionātā šosezon piedalās 14 komandas, no kurām četras pārstāv arī Latvijas spēlētājas.