Strēlnieka CSKA zaudē citam krievu klubam, Freimanis un Bērziņš kopā salādē 37 punktus

13/02/2021 18:52
Jānis Strēlnieks

Latvijas basketbolists Jānis Strēlnieks sestdien guva trīs punktus Vienotās līgas spēlē, taču viņa pārstāvētā Maskavas CSKA komanda savā laukumā piekāpās līgas līdervienībai Sanktpēterburgas “Zenit”. Maskavieši mājās zaudēja ar 71:74 (19:22, 10:17, 17:20, 25:15).

Citviet Rolands Freimanis un Jānis Bērziņš sestdien guva attiecīgi 11 un 26 punktus un palīdzēja Zelonas Guras “Stelmet Enea” komandai iekļūt Polijas kausa finālā.

Krievija

Strēlnieks laukumā devās no rezervistu soliņa un tur pavadīja 13 minūtes un 18 sekundes, kuru laikā trāpīja vienīgo divpunktu metienu un aizmeta garām tālmetienu, kā arī iemeta vienu no diviem soda metieniem.  Tāpat viņš divreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva divas kļūdas, divas reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu pārkāpumu pretiniekam un tika pie viena efektivitātes koeficienta punkta, kā arī otra sliktākā komandā +/- rādītāja -10.

CSKA rindās rezultatīvākais ar 19 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Johanness Foigtmans, bet viesu rindās 17 punkti un sešas rezultatīvas piespēles Kevinam Pangosam. CSKA ar 11 uzvarām 16 spēlēs turnīrā tabulā ieņem trešo vietu, kamēr “Zenit” ar 15 panākumiem 17 cīņās ir līgas līdere.

Tāpat kā iepriekšējā sezonā, arī šajā regulārajā turnīrā startē 13 komandas – deviņas no Krievijas, kā arī pa vienai vienībai no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas. Otro sezonu pēc kārtas turnīrā nepiedalās “VEF Rīga” komanda. 2019./2020.gada līgas sezona sezona priekšlaicīgi noslēdzās koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ, čempionu nenoskaidrojot. Čempionāta pārtraukšanas brīdī pirmajā vietā bija Maskavas apgabala “Khimki”, bet otro vietu ieņēma Maskavas CSKA.

Polija

Latvijas basketbolisti Rolands Freimanis un Jānis Bērziņš sestdien guva attiecīgi 11 un 26 punktus un palīdzēja Zelonas Guras “Stelmet Enea” komandai iekļūt Polijas kausa finālā. “Stelmet Enea” pusfinālā pieveica Ostrovas Velkopolskas “Arged BMSlam Stal” ar 105:79 (30:25, 25:12, 25:22, 25:20).

Bērziņš šajā duelī laukumā devās pamatsastāvā un spēlēja 28 minūtes un 35 sekundes, grozā raidot 11 no 12 divpunktu metieniem un četrus no septiņiem soda metieniem, bet garām grozam lidoja visi septiņi “trejači”. Tāpat viņš izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, reizi rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra vienu bumbu, četrreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja septiņas piezīmes un iekrāja efektivitātes koeficientu 23.

Freimanis spēlēja 26 minūtes un piecas sekundes, kuru laikā realizēja četrus no pieciem divpunktu metieniem un vienu no sešiem tālmetieniem. Viņa rēķinā arī trīs atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, viena pārķerta bumba, divas kļūdas, pa vienai piezīmei pašam un izprovocētai pretiniekam, efektivitātes koeficients astoņi, kā arī dalīts labākais +/- rādītājs mačā 26.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 29 punktiem, sešām atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm bija Gabriels Lundbergs. Pretinieku rindās uzreiz trīs spēlētāji guva pa 13 punktiem, bet vēl trīs basketbolisti guva vismaz desmit punktus.

Otra fināliste noskaidrosies sestdien, kad savā starpā tiksies Sopotas “Trefl” un Stargardas “PGE Spojnia”, bet Polijas kausa ieguvēji Ļubļinā noskaidrosies svētdien.

Jau ziņots, ka ceturtdaļfinālā ceturtdien Freimanis un Bērziņš guva attiecīgi 22 un 13 punktus un palīdzēja Zelonas Guras “Stelmet Enea” komandai iekļūt Polijas kausa pusfinālā, ar 90:68 (17:17, 26:13, 24:22, 23:16) pārspējot Gdiņas “Asseco Arka”.

Ostrovas Velkopolskas “Arged BMSlam Stal” ceturtdien no cīņas par kausu izslēdza Mārtiņa Laksas pārstāvēto Ļubļinas “Start”, sarūgtinot mājiniekus ar 80:73 (12:17, 26:17, 22:22, 20:17). Laksa guva 12 punktus.

Spānija

Latvijas basketbolists Rolands Šmits sestdien guva divus punktus Spānijas Karaļa kausa pusfinālā, palīdzot “Barcelona” komandai sasniegt finālu ar uzvaru pār Artūra Kuruca pārstāvēto Vitorijas “TD Systems Baskonia” komandu. “Barcelona” Madridē pārspēja Vitorijas “TD Systems Baskonia” ar 77:68 (15:12, 23:15, 26:20, 13:21).

Šmits sestdien laukumā pavadīja 18 minūtes un 26 sekundes, kuru laikā realizēja vienu no pieciem divpunktu metieniem, izcīnīja četras atlēkušās bumbas, vienreiz pārķēra bumbu un divreiz kļūdījās, kā arī sakrāja efektivitātes koeficientu mīnus divi. Kurucs bija pieteikumā, taču laukumā nedevās.

“Barcelona” komandā ar 16 punktiem rezultatīvākais bija Nikola Mirotičs, bet par punktu mazāk tika Korijam Higinsam. “TD Systems Baskonia” komandā ar 19 punktiem izcēlās Pjeriā Anrī, bet 15 punkti Tonjem Jekiri. Abas vienības pērn tikās Spānijas augstākās līgas (ACB) finālā, kur pārāki bija Vitorijas basketbolisti.

Otrā pusfinālā Madrides “Real” ar 85:79 (19:23, 21:23, 25:16, 20:17) pieveica Tenerifes “Lenovo”. Uzvarētāju labā pa 18 punktiem guva Fabjēns Kozērs un Gavriels Deks, bet pretiniekiem rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Marselinju Uertass.

Jau ziņots, ka “Barcelona” Madridē notiekošā turnīra ceturtdaļfinālā piektdien ar 103:93 (15:29, 24:15, 21:21, 28:23, 15:5) pagarinājumā pārspēja Malagas “Unicaja” komandu. Šmits guva četrus punktus.

Otrā ceturtdaļfinālā Kurucs palika rezervē, kamēr viņa pārstāvētā Vitorijas komanda ar rezultātu 96:87 (28:17, 27:30, 23:21, 18:19) pārspēja Badalonas “Joventut”, kas ārpus pieteikuma bija atstājusi Artūru Žagaru.

“Joventut” pagājušajā nedēļā izņēma Žagaru no ACB pieteikuma un mediji ziņoja, ka latvietis tiks izīrēts kādai citai komandai, taču pagaidām viņš ir kopā ar Badalonas klubu un devās tam līdzi uz Madridi.

“Real” savā ceturtdaļfinālā ar 85:74 uzveica “Valencia” vienību, kamēr Tenerifes klubs divu “VEF Rīga” FIBA Čempionu līgas pretinieču duelī ar rezultātu 87:76 uzvarēja Burgosas “San Pablo”.

Lielais fināls notiks svētdien. Karaļa kausā piedalās komandas, kas pēc puses no ACB regulārā čempionāta ieņēma vietas pirmajā astoņniekā. Pērn Malagā notikušajā turnīrā uzvarēja “Real”, kas finālā ar rezultātu 95:68 uzveica vietējo “Unicaja” komandu.

“Real” ar 28 uzvarām ir turnīra titulētākā komanda, bet “Barcelona” izcīnījusi par trim tituliem mazāk. Iepriekšējo reizi kāda cita komanda uzvarēja 2009.gadā, kad prestižo trofeju ieguva “Baskonia”. Aizpērn Šmits kļuva par pirmo latvieti, kurš kopā ar savu komandu triumfējis Karaļa kausa izcīņā.

Šogad turnīrs notiek “WiZink Center” arēnā, kur mājas spēles aizvada Madrides komandas “Real” un “Movistar Estudiantes”.