Strēlnieka un Bērziņa pārstāvētās vienības spēkosies Lietuvas kausa finālā

19/02/2022 23:34
Jānis Strēlnieks

Lietuva

Jānis Strēlnieks sestdien guva trīs punktus, Kauņas “Žalgiris” komandas uzvarā Lietuvas kausa pusfinālā, bet Kaspars Bērziņš Panevēžas “Lietkabelis” uzvarā palīdzēja ar septiņiem punktiem. “Žalgiris” Viļņā par Karaļa Mindauga kausa izcīņu nosauktā turnīra pusfinālā pārspēja “Šiauliai” ar 80:68 (27:17, 18:21, 16:11, 19:19).

Strēlnieks, kuram tā bija otrā spēle pēc savainojuma izārstēšanas, laukumā pavadīja 20 minūtes un deviņas sekundes, realizējot vienu no četriem trīspunktu metieniem, bet mērķi nesasniedzot trim tālmetieniem. Tāpat viņa kontā arī viena atlekusī bumba, trīs rezultatīvas piespēles, viena kļūda, divas pārtvertas piespēles, trīs personiskās piezīmes, kā arī lietderības koeficients -1 un +/- rādītājs +4. Uzvarētājiem 15 punktus guva un astoņas atlēkušās bumbas sakrāja Žofrijs Loverņs. Pretiniekiem ar 12 punktiem rezultatīvākais bija Martins Varns.

Otrā pusfinālā Kaspara Bērziņa pārstāvētais Panevēžas “Lietkabelis” ar 82:80 (15:20, 24:23, 24:17, 19:20) apspēlēja Viļņas “Rytas”. Bērziņš 20 minūtēs un 47 sekundēs laukumā realizēja vienu no diviem trīspunktu metieniem, kā arī vienīgo tālmetienu un abus soda metienus. Tāpat viņa kontā arī divas atlekušās bumbas, viena kļūda, viena pārtverta piespēle, četras personiskās piezīmes, divi izprovocēti pārkāpumi pretiniekiem, kā arī lietderības koeficients seši un +/- rādītājs +4.

Rezultatīvākais ar 16 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām uzvarētāju rindās bija Vītenis Lipkevičs, bet mājiniekiem 21 punktu un piecas zem groziem izcīnītas bumbas sakrāja Ivans Buva. Fināls, kā arī spēle par trešo vietu notiks svētdien. Pagājušajā sezonā “Žalgiris” finālā ar 76:69 pārspēja “Lietkabelis” vienību.

Spānija

Latvijas basketbolists Rolands Šmits sestdien Granadā guva sešus punktus “Barcelona” vienības panākumā Karaļa kausa pusfinālā pār Rinalda Mālmaņa pārstāvētā Mursijas UCAM. “Barcelona” uzvarēja Rinalda Mālmaņa pārstāvētā Mursijas UCAM ar 103:90 (32:16, 26:33, 18:23, 30:18).

Šmits laukumā pavadīja deviņas minūtes un 26 sekundes, kuru laikā grozā raidīja abus trīspunktu metienus. Šmits arī vienreiz rezultatīvi piespēlēja, nopelnīja divas personiskās piezīmes, kā arī spēli noslēdza ar +/- rādītāju -3 un efektivitātes koeficientu pieci.

Mālmanis laukumā devās spēles beigās, kad tās rezultāts jau bija izšķirts. Viņš minūtē un 26 sekundēs nopelnīja +/- rādītāju -1. Rezultatīvākais Barselonas komandā ar 19 punktiem bija Nikolass Laprovitola, bet Mursijas vienībā 21 punktu guva, kā arī septiņas rezultatīvas piespēles un sešus izprovocētus paŗkāpumus sakrāja Aizeja Teilors.

Finālā svētdien “Barcelona” tiksies ar Madrides “Real”, kas otrā pusfinālā ar 94:74 (26:20, 24:18, 23:17, 21:19) pieveica Tenerifes “Lenovo”. Jau ziņots, ka ceturtdaļfinālā “Barcelona” piektdien uzvarēja Mārča Šteinberga pārstāvēto Manrezas “Baxi” ar 107:70, bet UCAM ar 86:83 pārspēja “Valencia” vienību.

Ceturtdaļfinālā ceturtdien neizdevās iekļūt Badalonas “Joventut” bez Kriša Helmaņa pieteikumā, kas ar 62:64 piekāpās Tenerifes “Lenovo”. Karaļa kausā piedalās komandas, kas pēc Spānijas čempionāta pirmās puses ieņēma vietas pirmajā astoņniekā.

Pērn Madridē “Barcelona” ar 88:73 (20:11, 32:20, 17:19, 19:23) uzvarēja Madrides “Real”, Rolandam Šmitam otro reizi karjerā kļūstot par Karaļa kausa ieguvēju. 2019.gadā viņš kļuva par pirmo latvieti, kurš triumfējis Karaļa kausa izcīņā. “Real” ar 28 uzvarām ir turnīra titulētākā komanda, bet “Barcelona” izcīnījusi par diviem tituliem mazāk. Iepriekšējo reizi kāda cita komanda uzvarēja 2009.gadā, kad prestižo trofeju ieguva “Baskonia”.

Turcija, sievietes

Latvijas basketboliste Aija Jurjāne sestdien guva astoņus punktus Ankaras “Botaš” zaudējumā Turcijas čempionāta spēlē.  “Botaš” viesos ar 62:74 (16:18, 14:19, 16:23, ) piekāpās Ankaras “Nesibe Aydin”.

Jurjāne laukumā pavadīja 22 minūtes un 40 sekundes, kuru laikā sakrāja astoņus punktus un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas. Rezultatīvākā “Botaš” rindās bija Jelena Dubļeviča ar 21 punktu.  Pretinieču rindās 21 punktu sakrāja Eleina Koatesa.

Citā spēlē Stambulas “Galatasaray” bez Anetes Šteinbergas sastāvā ar 87:62 (18:22, 23:11, 26:14, 20:15) uzvarēja “Antalya 07” vienību.  “Botaš” ar desmit uzvarām 18 spēlēs atrodas piektajā vietā, septītajā vietā ar deviņām uzvarām 17 aizvadītos mačos ir Stambulas “Galatasaray”, kurā spēlē Anete Šteinberga, Elīnas Babkinas pārstāvētā Ankaras “Cankaya Universitesi” ar sešām uzvarām un 11 zaudējumiem ieņem devīto vietu, bet Ilzes Jākobsones pārstāvētā Stambulas “Bešiktaš” ar sešiem panākumiem 17 cīņās ir desmitā. Turcijas čempionātā šosezon piedalās 14 komandas, no kurām četras pārstāv arī Latvijas spēlētājas.

FIBA Eirolīga

Latvijas basketboliste Kitija Laksa sestdien Stambulā guva 11 punktus Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas spēlē, viņas pārstāvētajai Skio “Famila” komandai ciešot zaudējumu izbraukumā. Latvijas izlases kādreizējā galvenā trenera Georga Dikeulaka vadītā “Famila” viesos ar 65:82 (2:28, 23:9, 26:20, 14:25) piekāpās Stambulas “Fenerbahce”.

Pēc katastrofālā sākuma viešņas atspēlējās, četras minūtes un 20 sekundes pirms trešās ceturtdaļas beigām pēc Džordžijas Sotanas divpunktu metiena vienīgo reizi spēlē izvirzoties vadībā ar 46:45. Tomēr, pēc 52:51 savā labā mājinieces atbildēja ar vēl vienu izrāvienu (15:0), ko viešņas vairs nespēja neitralizēt. Laksa spēlēja 22 minūtes un 49 sekundes, grozā raidot vienu no četriem divpunktu metieniem un divus no sešiem tālmetieniem, kā arī visus trīs soda metienus. Viņa arī vienreiz rezultatīvi piespēlēja, divreiz kļūdījās, nopelnīja četras personiskās piezīmes, kā arī tika pie +/- rādītāja -10 un efektivitātes koeficienta trīs.

Skio komandā 17 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Daimonda Dešīldsa, Sandrīne Gruda sakrāja 14 punktus un 12 atlēkušās bumbas, bet Sotana arī guva 11 punktus. Mājiniecēm 24 punkti un sešas atlēkušās bumbas tika Satū Sabalī, bet 16 punktus sakrāja Olcaja Čakira. B grupā “Famila” ar bilanci 8-6 ieņem trešo vietu, bet “Fenerbahce” ar 11 uzvarām ir grupas līdere.

Eirolīgā 16 komandas sadalītas divās apakšgrupās pa astoņām vienībām katrā. Katras grupas četras labākās komandas kvalificēsies izslēgšanas spēlēm, bet piekto un sesto vietu īpašnieces sezonu turpinās Eiropas kausā. Par čempionēm pagājušajā sezonā kļuva Jekaterinburgas UGMK, finālā uzvarot Salamankas “Perfumerias Avenida”.