Strēlniekam četras rezultatīvas piespēles Vienotajā līgā, Lomažam 18 punkti Vācijā

10/02/2021 23:55
Jānis Strēlnieks

VTB Vienotā līga

Latvijas basketbolista Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Maskavas CSKA komanda trešdien izcīnīja uzvaru Vienotās līgas spēlē. Maskavieši viesos ar rezultātu 91:80 (22:22, 22:11, 22:22, 25:25) pārspēja Krasnojarskas “Enisey”. Strēlnieks šajā duelī laukumā pavadīja 16 minūtes un 35 sekundes, kuru laikā nerealizēja pa diviem divpunktu metieniem un tālmetieniem.

Tāpat viņš izcīnīja divas atlēkušās bumbas, četrreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva vienu kļūdu, piecas reizes pārkāpa noteikumus un tika pie viena efektivitātes koeficienta punkta. CSKA rindās rezultatīvākais ar 21 punktu bija Džoels Bolombojs, bet 20 punktus guva Derans Hilards. Mājiniekiem 20 punkti bija Leitona Hemondsa kontā. CSKA ar 11 uzvarām 15 spēlēs turnīrā tabulā ieņem trešo vietu, kamēr “Enisey” ar četriem panākumiem 15 cīņās ir 11.pozīcijā.

Tāpat kā iepriekšējā sezonā, arī šajā regulārajā turnīrā startē 13 komandas – deviņas no Krievijas, kā arī pa vienai vienībai no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas. Otro sezonu pēc kārtas turnīrā nepiedalās “VEF Rīga” komanda. 2019./2020.gada līgas sezona sezona priekšlaicīgi noslēdzās koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ, čempionu nenoskaidrojot. Čempionāta pārtraukšanas brīdī pirmajā vietā bija Maskavas apgabala “Khimki”, bet otro vietu ieņēma Maskavas CSKA.

Vācija

Latvijas basketbolists Rihards Lomažs trešdien Vācijas bundeslīgas čempionātā izcēlās ar 18 punktiem un palīdzēja savai komandai “Gottingen” izcīnīt sesto uzvaru šosezon. “Gottingen” viesos ar 82:80 (17:20, 21:14, 27:30, 17:16) uzvarēja Baireitas “Medi”, svinot otro panākumu pēc kārtas.

Lomažs laukumā nospēlēja 25 minūtes un 45 sekundes, kuru laikā guva 18 punktus, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas un sešreiz rezultatīvi piespēlēja. Basketbolists grozā raidīja četrus no pieciem divpunktu un vienu no sešiem trīspunktu metieniem, kā arī realizēja visus septiņus soda metienus. Viņš arī reizi pārtvēra bumbu, pieļāva divas kļūdas un nopelnīja trīs personīgās piezīmes.

Rezultatīvākais uzvarētāju komandā ar 22 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām bija Tajs Odiase, bet Baireitas klubā 26 punktus un astoņas bumbas zem groziem iekrāja lietuvietis Osvalds Olešivics. Getingenas komanda ar sešām uzvarām 17 spēlēs bundeslīgā ieņem desmito vietu. Lomažs “Gottingen” rindas papildināja pēc līgumsaistību pārtraukšanas ar Eirolīgā spēlējošo Francijas klubu Vilērbānas ASVEL.

Itālija

Latvijas basketbolisti Artūrs Strautiņš un Ingus Jakovičs trešdien guva attiecīgi deviņus un desmit punktus, taču ar to nebija gana, lai glābtu Varēzes “Openjobmetis” no zaudējuma Itālijas A sērijas čempionātā. Varēzes komanda viesos ar 83:98 (16:24, 20:24, 22:24, 25:26) piekāpās “Brescia”.

Jakovičs laukumā pavadīja 19 minūtes, kuru laikā guva desmit punktus un izcīnīja vienu atlēkušo bumbu. Basketbolists grozā raidīja abus divpunktu un vienu no trim trīspunktu metieniem, kā arī realizēja visus trīs “sodiņus”. Viņš arī reizi rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra vienu bumbu, nopelnīja trīs personīgās piezīmes, bet pretiniekus izprovocēja uz četriem noteikumu pārkāpumiem. Jakovičs spēli noslēdza ar +/- rādītāju 3.

Strautiņš laukumā pavadītajā 21 minūtē izcēlās ar deviņiem punktiem, divām atlēkušajām bumbām un vienu pārtvertu bumbu. Basketbolists grozā iemeta vienu no diviem tālmetieniem, kā arī realizēja sešus no astoņiem “sodiņiem”. Tāpat viņš nopelnīja vienu personīgo piezīmi, pretiniekus izprovocēja uz pieciem noteikumu pārkāpumiem un spēli noslēdza ar +/- rādītāju -21, kas bija trešais sliktākais komandā. Rezultatīvākais Varēzes klubā ar 20 punktiem bija Tonejs Duglass, kamēr otrā laukuma pusē uzvaru ar 19 punktiem kaldināja Kenijs Čerijs.

A sērijas turnīru turpina 15 komandas, kas Covid-19 pandēmijas dēļ aizvadījušas atšķirīgu spēļu skaitu. Andreja Gražuļa pārstāvētā Triestes “Allianz” komanda ar deviņām uzvarām 18 spēlēs ierindojas septītajā vietā, kamēr Varēzes vienība ar pieciem panākumiem 17 dueļos ir 14.pozīcijā.