Strēlniekam deviņi punkti CSKA uzvarā

18/01/2021 22:25
Jānis Strēlnieks

VTB Vienotā līga

Latvijas basketbolists Jānis Strēlnieks pirmdien guva deviņus punktus Vienotās līgas spēlē un kopā ar Maskavas CSKA komandu svinēja uzvaru. Maskavieši izbraukumā ar rezultātu 98:82 (27:20, 32:17, 15:21, 24:24) pārspēja Saratovas “Avtodor”.

Strēlnieks spēlēja 26 minūtes un 55 sekundes, kas bija otrs lielākais spēles laiks komandā. Viņš realizēja pusi no sešiem tālmetieniem, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, trīsreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva vienu kļūdu, trīsreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes un tika pie deviņiem efektivitātes koeficienta punktiem.

CSKA ar Strēlnieku laukumā iemeta par 18 punktiem vairāk, nekā ielaida, kas bija dalīts labākais rādītājs komandā. Maskaviešiem desmit un vairāk punktu guva seši spēlētāji, bet rezultatīvākie ar 15 punktiem bija Ivans Uhovs un Johanness Foitmans. Mājiniekiem 31 punktu guva Neits Meisons. CSKA ar desmit uzvarām 12 spēlēs turnīra tabulā ieņem otro vietu aiz Sanktpēterburgas “Zenit”, kas guvusi 11 panākumus.

Turpretī zaudējumu pirmdien piedzīvoja Roberta Štelmahera vadītā Tallinas “Kalev”/”Cramo”, kas mājās ar 51:87 (8:22, 15:18, 13:28, 15:19) atzina “Zeņit” pārākumu. Talliniešiem vēl nevar palīdzēt Jānis Kaufmanis, kurš pēc Igaunijas mediju ziņotā ir viens no trim “Kalev”/”Cramo” basketbolistiem, kuriem joprojām ir pozitīvi Covid-19 testi. Mājiniekiem 13 punktus guva Martins Dobreks, bet uzvarētājiem 14 punkti bija Ostinam Kolinsam. Štelmahera vadītā komanda ar vienu uzvaru deviņās spēlēs turnīra tabulā ieņem 12.vietu.

Tāpat kā iepriekšējā sezonā, arī šajā regulārajā turnīrā startē 13 komandas – deviņas no Krievijas, kā arī pa vienai vienībai no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas. Otro sezonu pēc kārtas turnīrā nepiedalās “VEF Rīga” komanda. 2019./2020.gada līgas sezona sezona priekšlaicīgi noslēdzās koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ, čempionu nenoskaidrojot. Čempionāta pārtraukšanas brīdī pirmajā vietā bija Maskavas apgabala “Khimki”, bet otro vietu ieņēma Maskavas CSKA.

Sievietes, FIBA Eirolīga

Latvijas basketboliste Anete Šteinberga pirmdien guva desmit punktus Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas pamatturnīra apakšgrupas trešajā spēlē, palīdzot Stambulas “Galatasaray” izcīnīt uzvaru. “Galatasaray” D grupas spēlē Buržā ar rezultātu 89:63 (34:22, 16:11, 25:13, 14:17) pārspēja Francijas klubu “Basket Landes”.

Šteinberga laukumā pavadīja 26 minūtes un 36 sekundes, grozā raidot divus no septiņiem divpunktu metieniem, savu vienīgo tālmetienu un trīs no četriem soda metieniem. Tāpat viņa izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, divreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva vienu kļūdu, pārtvēra vienu bumbu, vienreiz pārkāpa noteikumus un iekrāja 15 efektivitātes koeficienta punktus.

Uzvarētājām 16 punktus guva Epifānija Prinsa, bet 15 punkti un deviņas atlēkušās bumbas bija Mersedesai Raselai.  Otrdien abas komandas tiksies atkārtoti, bet ceturtdien un piektdien “Galatasaray” spēkosies ar otrā posma “burbuļa” saimnieci Buržas “Tango”

Grupas līdere ar četriem panākumiem četrās spēlēs ir “Sopron”, viena uzvara trīs mačos ir “Galatasaray” un “Basket Landes” komandām, kamēr Buržas “Tango” abos divos aizvadītajos dueļos piedzīvojusi zaudējumus. FIBA valde septembrī lēma, ka Eirolīgas turnīrā tiks mainīts izspēles formāts. Šāds lēmums pieņemts, vērtējot Covid-19 izplatību Eiropā, kā arī par prioritāti nosakot spēlētāju un pārējo iesaistīto personu drošību.

Jaunā izspēles kārtība nosaka, ka kvalifikācijas turnīrs notika vienā pilsētā ar vienu spēli. Savukārt grupu turnīrā komandas tiks sadalītas četrās grupās pa četrām katrā. Katras grupas divas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet trešo vietu ieguvējas neturpinās cīņu līmeni zemākajā Eirokausā. Tikmēr ceturtdaļfināla spēles notiks vienā arēnā, komandām aizvadot tikai vienu spēli. Ceturtdaļfināli plānoti 14.-20.martā. Ceturtdaļfināla uzvarētājas turnīru turpinās “Final 4”.