Strēlniekam divi tālmetieni uzvarā Grieķijā, Mačoham kārtējais zaudējums Spānijā

21/01/2023 21:41
Jānis Strēlnieks

Grieķija

Latvijas basketbolists Jānis Strēlnieks sestdien Patrā guva sešus punktus Grieķijas čempionāta spēlē un palīdzēja Atēnu AEK izcīnīt panākumu. Atēnu vienība izbraukumā ar rezultātu 69:61 (17:15, 18:10, 23:23, 11:13) pārspēja Patras “Apollon” komandu.

Strēlnieks laukumā bija 18 minūtes un 35 sekundes, grozā metot divus no trim tālmetieniem, bet garām grozam lidojot vienīgajam divpunktu metienam. Viņš arī reizi rezultatīvi piespēlēja, nopelnīja vienu piezīmi, izprovocēja vienu sodu pretiniekam un noslēdza maču ar +/- rādītāju +9.

AEK komandā 19 punktus guva Aizeja Mailss, bet mājiniekiem rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Alonso Vērdžs. AEK ar astoņām uzvarām 13 aizvadītās spēlēs ieņem ceturto vietu līgā. Strēlniekam šī ir atgriešanās Grieķijas augstākajā līgā, kurā viņš savulaik divas sezonas pārstāvēja Pireju “Olympiakos” vienību.

Spānija

basketbolists Rodijs Mačoha sestdien guva divus punktus Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē, viņa pārstāvētajai “Fuenlabrada” piedzīvojot zaudējumu savā laukumā, Mārcis Šteinbergs sakrāja 12, bet Dairis Bertāns – trīs punktus viņu pārstāvēto komandu zaudējumos. “Fuenlabrada” mājās ar 72:88 atzina Mursijas UCAM pārākumu.

Latvijas basketbolists deviņās minūtēs un piecās sekundēs laukumā realizēja vienīgo divpunktu metienu, bet garām grozam lidoja vienīgais tālmetiens. Viņš divreiz pārķēra bumbu un četrreiz pārkāpa noteikumus, sakrājot +/- rādītāju -1 un efektivitātes koeficientu -1. Ar 22 punktiem mājiniekiem izcēlās Prinss Ali. Pretiniekiem 20 punktus guva Tadass Makfedens, bet 19 punktus – Treviss Traiss.

Šteinberga pārstāvētā Manrezas “Baxi” mājās pagarinājumā ar 94:98 (31:20, 15:31, 21:18, 19:17, 8:12) piekāpās Malagas “Unicaja”. Šteinbergs, spēlējot 20 minūtes un 57 sekundes, grozā raidīja četrus no pieciem divpunktu metieniem, vienīgo tālmetienu un vienu no diviem soda metieniem, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, reizi rezultatīvi piespēlēja, vienreiz kļūdījās un reizi bloķēja metienu, vienreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja trīs pārkāpumus pretiniekiem, kā arī spēli beidza ar +/- rādītāju -6 un efektivitātes koeficientu 16.

Manrezas komandā 19 punktus guva un deviņas bumbas zem groziem izcīnīja Devins Robinsons, bet viesiem 21 punktu sakrāja Kendriks Parijs.

Bertāna pārstāvētā Seviljas “Real Betis” izbraukumā ar 64:88 (11:18, 19:23, 16:28, 18:19) atzina Tenerifes “Lenovo” pārākumu. Bertāns laukumā pavadīja 27 minūtes un 24 sekundes, kuru laikā realizēja vienu no trim tālmetieniem, garām grozam aizmeta divus divpunktu metienus, izcīnīja atlēkušo bumbu, divreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva divas kļūdas, divreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu noteikumu pārkāpumu un tika pie +/- rādītāja -16 un efektivitātes koeficienta viens.

Ar 18 punktiem rezultatīvākais komandā bija Taisons Peress, bet uzvarētāju rindās 16 punktus guva Haime Fernandess. Fuenlavradas, Manrezas un Seviljas komandas ar trim uzvarām 17 spēlēs ir trijās pēdējās vietās 18 vienību konkurencē.

Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva Madrides “Real”, kas sērijā ar 3-1 pieveica “Barcelona”.