Strēlniekam principiālā duelī laimīga uzvara, arī pārējos mačos drāmas

02/03/2018 23:43
Jānis Strēlnieks, Sportazinas.com

Piektdien, 2.marta vakarā, tika aizvadītas trīs “Turkish Airlines” 24.kārtas spēles. Vienā no tām laukumā devās arī Jānis Strēlnieks.

Strēlnieka Pireju “Olympiacos” izbraukumā tikās ar savu niknāko sāncensi Atēnu “Panathinaikos”.

“Olympiacos”, sākot ar otrās ceturtdaļas vidu un līdz pat ceturtās beigām, kontrolēja notikumus laukumā. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas nepilnas sešas minūtes, rezultāts bija 67:57 par labu viesiem, taču tad viss apgriezās kājām gaisā un mājinieki 55 sekundes līdz pamatlaika beigām pat izvirzījās vadībā ar 71:70. Pēc tam tikai vienu no diviem soda metieniem realizēja Spanulis, kuram vēlāk arī bija iespēja izraut savai komandai uzvaru, taču viņa tālmetiens bija neprecīzs un jāspēlē pagarinājums.

Pagarinājums izvērtās rezultatīvs. Piecu minūšu laikā abas komandas kopā guva 30 punktus, taču veiksmīgāka izrādījās “Olympiacos”, kas svinēja laimīgu uzvaru ar 87:85.

Strēlnieks laukumā pavadīja nepilnas 16 minūtes, kuru laikā guva četrus punktus (2/3 2p, 0/1 2p), izcīnīja divas atlēkošās bumbas, pārtvēra vienu bumbu un reizi rezultatīvi asistēja partnerim. Jāpiebilst, ka papildlaikā Strēlnieks laukumā nedevās.

“Olympiacos” rindās leģendārais Vasilis Spanulis guva 15 punktus, tostarp realizējot vairākus svarīgus metienus, bet mājiniekiem labākais bija cits grieķu saspēles vadītājs Niks Kalatess ar 23 punktiem un 10 rezultatīvām piespēlēm.

Citā mačā Belgradas “Crvena Zveda” uzņēma Malagas “Unicaja”, svinot uzvaru ar 80:76 (24:24, 16:13, 22:15, 18:24).

Ja spēles sākums bija līdzvērtīgs, tad otrā puslaika sākumā “Crvena Zvezda” sāka atrauties, turot viesus 8-10 punktu atstatumā. Spēles beigās gan “Unicaja” spēja pietuvoties, taču mājinieki pacietīgi izspēlēja noslēdzošos uzbrukumus, kas ļāva svinēt 10.uzvaru turnīrā un saglabāt cerības uz iekļūšanu izslēgšanas spēlēs. Tiesa, Belgradas klubu līdz kārotajai 8.vietai šķir divu uzvaru tiesa, bet līdz regulārā čempionāta beigām atlikuši seši mači.

Rezultatīvākie – Ročestijs 21 (“Crvena Zvezda”) un Važčinskis 13 (“Unicaja”).

Trešajā dienas spēlē Madridē savā starpā tikās vietējais “Real” un pagājušā gada Eirolīgas čempioni Stambulas “Fenerbahce Dogus”. Pārrāki ar 86:83 (20:20, 20:25, 28:20, 18:18) izrādījās viesi.

Rezultatīvākie – Kerols 15 (“Real”) un Slukas 20 (“Fenerbahce”).