Strēlniekam savainojums Grieķijas čempionāta spēlē (VIDEO)

23/12/2018 23:30

Šī gada Latvijas labākais basketbolists Jānis Strēlnieks svētdien guva savainojumu Grieķijas čempionāta mačā.

Strēlnieka un vēl viena latvieša Jāņa Timmas pārstāvētā Pirejas “Olympiakos” svētdien otrajā puslaikā salauza pretiniekus un savā laukumā ar rezultātu 92:69 (16:21, 26:27, 32:10, 18:11) apspēlēja “Peristeri” vienību.

Strēlnieks traumu guva jau spēles pirmajā minūtē – latvietis veica caurgājienu, bet burzmā viņam pa galvu trāpīja pretinieku komandas basketbolista Henriko Širko elkonis. Latvijas basketbolists maču vairs nevarēja turpināt, bet “Olympiakos” ziņo, ka saspēles vadītājam tika uzliktas piecas šuves.

Ir apšaubāma Strēlnieka dalība 27.decembrī gaidāmajā ULEB Eirolīgas mačā pret Žaņa Peinera pārstāvēto Turcijas klubu Stambulas “Dariššafaka Tekfen”.

Tikmēr Timma šajā mačā laukumā pavadīja sešas minūtes, laukumā tiekot vien brīdī, kad spēles liktenis jau bija izšķirts. Viņš guva četrus punktus, jo realizēja abus divpunktniekus, kamēr abi trejači lidoja grozam secen. Vēl latvietim viena atlēkusī bumba un viena pārtverta bumba.

Turnīra kopvērtējuma vadībā ar astoņām uzvarām astoņās spēlēs atrodas Atēnu “Panathinaikos Opap”, kam ar deviņiem panākumiem desmit mačos seko Pirejas “Olympiakos”. Savukārt Rolanda Freimaņa pārstāvētā Lemnosas “Ifaistos” ar piecām uzvarām desmit spēlēs atrodas septītajā vietā.

Tikmēr pie uzvarām Itālijas A sērijas basketbola čempionāta mačos svētdien tika latviešu Artūra Strautiņa un Daira Bertāna pārstāvētās komandas.

Strautiņa pārstāvētā Triestes “Alma” komanda svētdien viesos ar 84:71 (25:12, 19:23, 14:15, 26:21) uzvarēja Redžio di Emīlijas “Grissin Bon”.

Strautiņš šajā mačā laukumā pavadītajās 14 minūtēs guva trīs punktus, jo grozā raidīja vienīgo divpunktnieku un vienu no diviem “sodiņiem”, kamēr abi tālmetieni lidoja grozam secen. Vēl latvieša kontā piecas atlēkušās bumbas, trīs kļūdas, viena piezīme un trīs izprovocēti noteikumu pārkāpumi.

Sezonas ievadā “Alma” klubā spēlēja arī Ojārs Siliņš, taču šobrīd viņš šo vienību ir jau atstājis.

Tikmēr uzvaru arī šīs sezonas A sērijas 11.spēlē svētdien guva Bertāna pārstāvētā Itālijas čempione Milānas “AX Armani Exchange Olimpia”, kas savā laukumā ar 72:67 (17:12, 20:16, 14:21, 21:18) uzvarēja Varēzes “Openjobmetis”.

Bertāns šajā mačā nospēlēja vien sešas minūtes un pie punktiem netika. Latvietis aizmeta garām vienīgo trejaci un nopelnīja vienu piezīmi.

Milānas “AX Armani Exchange Olimpia” ar 11 uzvarām tikpat spēlēs atrodas A sērijas līderpozīcijā, kamēr Triestes “Alma” ar sešiem panākumiem ir sestajā vietā 16 komandu konkurencē.

Milānas klubs pagājušajā sezonā uzvarēja Itālijas čempionātā, valsts titulu tam iegūstot jau 28.reizi.

Vēl Latvijas basketbolists Anžejs Pasečņiks svētdien iemeta septiņus punktus, kas gan neglāba viņa pārstāvēto Grankanārijas “Herbalife” no zaudējuma Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē.

“Herbalife” svētdien izbraukumā ar 69:71 (21:21, 13:21, 17:12, 18:17) piekāpās Saragosas “Tecnyconta”.

Pasečņiks šajā spēlē laukumā pavadītajās 14 minūtēs grozā raidīja divus no pieciem divpunktu metieniem un trīs no četriem “sodiņiem”. Vēl Latvijas basketbolists atzīmējās ar trim atlēkušajām bumbām, divām piezīmēm un diviem izprovocētiem noteikumu pārkāpumiem.

Tikmēr citā ACB mačā svētdien ārpus pieteikuma palika Mārtiņš Laksa, kura pārstāvētā Kompostelas “Monbus Obradoiro” savā laukumā ar 90:97 (30:27, 20:19, 24:29, 16:22) zaudē Manresas “Baxi” vienībai.

Ar 11 uzvarām 13 spēlēs Spānijas čempionāta vadībā atrodas Rolanda Šmita pārstāvētā Barselonas “Lassa”. Tikmēr “Monbus Obradoiro” ir piecas uzvaras, kas ļauj ieņemt 13.vietu, bet “Herbalife” ar četriem panākumiem ir 15.pozīcijā starp 18 komandām.