Strēlniekam septiņi punkti; “Olympiakos” ar uzvaru sāk Grieķijas čempionāta finālu

03/06/2018 22:23

Latvijas basketbolists Jānis Strēlnieks svētdien guva septiņus punktus un palīdzēja viņa pārstāvētajai Grieķijas augstākās līgas komandai Pirejas “Olympiakos” pirmajā finālsērijas pirmajā spēlē viesos ar rezultātu 75:65 (19:26, 16:6, 17:17, 23:16) uzveikt Atēnu “Panathinaikos Superfoods”.

Līdz ar to rezultāts sērijā līdz trīs uzvarām kļuvis 1-0 par labu “Olympiakos”.

Strēlnieks šajā spēlē laukumā pavadīja 18 minūtes un 52 sekundes, kuru laikā Latvijas basketbolists guva septiņus punktus. Strēlnieks iemeta abus divpunktu metienus un vienīgo tālmetienu, kā arī sakrāja divas atlēkušās bumbas un divas rezultatīvās piespēles.

Tāpat Latvijas basketbolists pieļāva trīs kļūdas un saņēma trīs piezīmes.

Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju komandas sastāvā bija Kosts Papanikols, kurš izcēlās ar 14 punktiem.

Pusfināla sērijā “Olympiakos” ar 3-0 apspēlēja Patras “Promitheas”, bet ceturtdaļfinālā “Olympiakos” ar 2-0 pārspēja “Kymis” vienību.

Savukārt “Panathinaikos Superfoods” izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar 2-0 pārspēja Rodas “Kolossos H Hotels”, bet pusfinālā ar 3-0 pieveica Saloniku PAOK.

Grieķijas čempionāta regulāro turnīru ar uzvarām visās 26 spēlēs noslēdza Atēnu “Panathinaikos Superfoods”, kamēr otrā ar 22 panākumiem bija “Olympiakos”.

Kopš 1993.gada tikai vienu reizi pie Grieķijas čempiona titula nav tikusi kāda no abām nesamierināmajām pretiniecēm “Olympiakos” vai “Panathinaikos”. “Olympiakos” vietējā turnīrā uzvarējusi 12 reizes, bet “Panathinaikos” ar 35 čempiones trofejām ir titulētākā Grieķijas komanda.

Abas komandas par Grieķijas čempiones titulu cīnījās arī pērn, finālsērijā ar 3-2 uzvarot Atēnu basketbolistus.

Abas vienības aprīlī nepārvarēja ULEB Eirolīgas ceturtdaļfinālu, kurā “Olympiakos” sērijā līdz trim uzvarām ar 1-3 piekāpās Lietuvas flagmanim Kauņas “Žalgiris”.

Strēlnieks “Olympiakos” rindas papildināja pērn jūnijā, noslēgdams divu gadu līgumu, bet pirms tam spēlēja Bambergas “Brose” komandā, ko aizveda līdz trim Vācijas čempiontituliem.