Strēlnieks klusē pārliecinošā uzvarā Grieķijā, Bertānam un R. Kurucam kārtējais zaudējums Spānijā

19/11/2022 23:42
Jānis Strēlnieks

Grieķija

Latvijas basketbolists Jānis Strēlnieks sestdien Grieķijas čempionāta spēlē izcēlās ar vienu precīzu tālmetienu, viņa pārstāvētajai Atēnu AEK izcīnot panākumu. Atēnu vienība savā laukumā ar rezultātu 92:77 (26:14, 25:22, 21:21, 20:20) pārspēja Nikejas “Ionikos”.

Strēlnieks laukumā bija 20 minūtes un 49 sekundes, kuru laikā realizēja vienu no pieciem tālmetieniem, bet garām grozam meta divus metienus divu punktu vērtībā. Tāpat viņš tika pie četrām rezultatīvām piespēlēm, vienas piezīmes un noslēdza maču ar +/- rādītāju +16.

Atēnu komandā rezultatīvākais ar 22 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm bija Tims Freizers, bet Akils Mičels un Kamerons Makgrifs pievienoja attiecīgi 21 un 20 gūtos punktus. “Ionikos” rindās Luks Mavrokefalidis izcēlās ar 19 punktiem.

AEK ar četrām uzvarām piecās spēlēs ieņem ceturto vietu līgā. Strēlniekam šī ir atgriešanās Grieķijas augstākajā līgā, kurā viņš savulaik divas sezonas pārstāvēja Pireju “Olympiacos” vienību.

Spānija

Daira Bertāna un Rodiona Kuruca Seviljas “Real Betis” sestdien Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē piedzīvoja neveiksmi.  Seviljas vienība mājinieku lomā ar rezultātu 67:83 (22:25, 20:11, 20:24, 5:23) piekāpās Saragosas “Casademont”.

Bertāns laukumā bija 19 minūtes, kuru laikā, realizējot divus no astoņiem tālmetieniem, izcēlās ar sešiem punktiem. Viņš arī tika pie vienas atlēkušās bumbas, divām rezultatīvām piespēlēm, vienas pārtveras piespēles, vienas kļūdas, piecām personīgajām piezīmēm, sakrāja +/- rādītāju -10 un efektivitātes koeficientu -2. Tikmēr Kurucs, kurš atguvies no savainojuma, spēlēja divas minūtes un 47 sekundes, kuru laikā pa grozu nemeta, izcīnīja divas atlēkušās bumbas, pieļāva vienu kļūdu, tika pie +/- rādītāja -2 un efektivitātes koeficienta viens.

Mājiniekus no neveiksmes neglāba Georgijs Calmpuris, kurš guva 14 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, kamēr pretinieku rindās ar 20 punktiem izcēlās Džastiniens Džesaps. “Real Betis” ar vienu uzvaru astoņos mačos atrodas 17.vietā 18 komandu konkurencē.

Itālija

Artūra Strautiņa pārstāvētā Redžo Emīlijas “UnaHotels” sestdien savā laukumā Itālijas A sērijas mačā piedzīvoja neveiksmi. Redžo Emīlijas komanda mājinieku lomā ar rezultātu 65:69 (20:25, 11:12, 13:13, 21:19) piekāpās Veronas “Tezenis”.

Strautiņš laukumā bija 12 minūtes, kuru izpildīja trīs neprecīzus metienus pa grozu un palika bez gūtajiem punktiem. Viņš statistikā atzīmējās ar vienu rezultatīvu piespēli un divām kļūdām, noslēdzot maču ar +/- rādītāju -13. Laukuma saimniekus no neveiksmes neglāba Osvalds Olisevičus, kurš izcēlās ar 14 gūtajiem punktiem, kamēr pretinieku rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām bija Teilors Lins Smits. Redžo Emīlijas vienība ar diviem panākumiem septiņos mačos ierindojas 15.pozīcijā 16 komandu konkurencē.