Timma aizvada sezonas otro rezultatīvāko spēli Eirolīgā

03/03/2020 23:44

Latviešu basketbolists Jānis Timma atzīmējās ar 20 punktiem ULEB Eirolīgas spēlē, kurā viņa pārstāvētā Maskavas apgabala “Khimki” viesos 13 551 skatītāja klātbūtnē atzina Kauņas “Zalgiris” pārākumu ar 85:96.

Latvietis šo maču sāka starta pieciniekā. Viņam atvēlētajās 37:55 minūtes Timma iemeta 20 punktus (2p. 4/6, 3p. 4/6, s.m. 0/2). Tāpat viņa kontā piecas atlēkušās bumbas un četras piespēles.

Timma aizvadīja otro rezultatīvāko spēli Eirolīgā šosezon. Pagaidām 2019./2020. gada sezonas labāko sniegumu latvietis demonstrēja 11. kārtas mačā pret Stambulas “Fenerbahce”, kad viņš iemeta 26 punktus.

Pieticīgāku maču aizvadīja Dairis Bertāns, kuram 4:09 minūtes laukumā.

Labāko sniegumu “Khimki” rindās demonstrēja Aleksejs Šveds ar 24 punktiem. Tikmēr mājiniekiem 23 punkti Zaka Ledaja kontā.

Pēc zaudējuma “Khimki” izkrita no “play-off” zonas un ar 12 panākumiem 27 cīņās ieņem desmito vietu, ierindojoties uzreiz aiz “Žalgiris” vienības.

Citā spēlē Jānis Strēlnieks izcēlās ar astoņiem punktiem mačā, kurā viņa pārstāvētā Maskavas CSKA svinēja uzvaru pār Sanktpēterburgas “Zenit” ar 86:78.

Strēlnieks šo spēli sāka uz rezervistu soliņa. Latvietis laukumā pavadīja 21:15 minūtes, kuru laikā iemeta astoņus punktus. Grozā lidoja divi no pieciem tālmetieniem un abi soda metieni, savukārt viens mēģinājums no pustālās distances izrādījās neprecīzs. Strēlnieks izcīnīja četras bumbas zem groziem un atdeva trīs piespēles.

Par rezultatīvāko spēlētāju CSKA rindās kļuva Maiks Džeimss, kurš iemeta 27 punktus. Tikmēr pretinieku rindās ar 28 punktiem izcēlās Ostins Holinss.

Ar 18 panākumiem 27 spēlēs CSKA ieņem piekto vietu. Tikmēr “Zenit” vienībai tas bija 20. zaudējums 27 mačos.

Pie panākuma tika arī Riharda Lomaža pārstāvētā Vilērbānas ASVEL, kurai izdevies apspēlēt “Valencia” ar 72:65.

Latviešu basketbolists bija iekļauts sākumsastāvā. Sev atvēlētajās 20:16 minūtēs Lomažs iemeta septiņus punktus (2p. 1/2, 3p 1/2, s.m. 2/2), izcīnīja vienu bumbu zem groza un atdeva divas piespēles.

ASVEL panākumu kaldināja Deivids Laitijs ar 20 punktiem, pretinieku komandā 14 punktus iemeta Giljems Vivess.

Francijas klubs pārtrauca trīs zaudējumu sēriju. Ar desmit uzvarām 27 mačos ASVEL ieņem 14. pozīciju.

Citos mačos Pirejas “Olympiacos” ar 81:78 uzvarēja Atēnu “Panathinaikos”, bet Milānas “Olimpia” atzina Madrides “Real” pārākumu ar 73:78. Šī spēle norisinājās bez skatītājiem.