Strēlnieks palīdz “Brose” basketbolistiem nonākt uzvaras attālumā no Vācijas čempionāta fināla

25/05/2017 23:25

Latvijas vīriešu basketbola izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks ceturtdien guva 13 punktus, palīdzot Bambergas “Brose” komandai nonākt soļa attālumā no Vācijas čempionāta fināla.

“Brose” komanda ceturtdien viesos ar 80:76 (20:30, 21:9, 16:23, 23:14) uzvarēja Minhenes “Bayern” komandu, sērijā līdz trīs uzvarām izvirzoties vadībā ar 2-0.

Strēlnieks spēlēja 25 minūtes un 23 sekundes, kuru laikā iemeta abus divpunktu metienus un trīs no septiņiem tālmetieniem. Tāpat latvietis izdarīja divas rezultatīvas piespēles, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pieļāva vienu kļūdu un nopelnīja divas piezīmes, kas viņam deva 11 efektivitātes rādītāja punktus.

Tieši Strēlnieks nospēlēja galveno lomu viesu komandas uzvarā, jo mača beigās, kad “Brose” zaudēja ar 71:76, viņš iemeta trejaci, bet piecas sekundes pirms pamatlaika izskaņas ar divpunktu metienu izvirzīja Bambergas klubu vadībā ar 78:76.

“Brose” rindās rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Fabjēns Kozērs, bet Dariuss Millers guva 12 punktus. Tikmēr “Bayern” komandā 12 punktus guva Devins Būkers.

LETA jau ziņoja, ka abu komandu pirmajā mačā svētdien Strēlnieks guva astoņus punktus, bet “Brose” savā laukumā izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 82:59.

Šīs sērijas nākamais mačs, kas var kļūt arī par pēdējo, tiks aizvadīts svētdien Bambergā. Šī pāra labākā komanda finālā sacentīsies pret regulārā čempionāta uzvarētāju Ulmas “Ratiopharm” vai Oldenburgas “Ewe Baskets”. Šajā sērijā pēc diviem mačiem rezultāts ir neizšķirts 1-1.

Zīmīgi, ka Ulmas klubs vien ar lielām grūtībām sasniedza Vācijas bundeslīgas pusfinālu, jo ceturtdaļfināla sērijā ar 3-2 pieveica Ludvigsburgas “MHP Riesen”, kas regulāro sezonu noslēdza vien astotajā vietā.

Tikmēr “Borse” ceturtdaļfināla sērijā ar 3-1 apspēlēja cita latvieša Ojāra Siliņa pārstāvēto Bonnas “Telekom Baskets” vienību.

Vācijas bundeslīgas uzvarētāja nākamajā sezonā varēs piedalīties ULEB Eirolīgas turnīrā.