Strēlnieks rezultatīvs, CSKA sabojā jubileju “Žalgiris” vienībai

05/12/2019 21:29

Latviešu basketbolists Jānis Strēlnieks atzīmējās ar 18 punktiem ULEB Eirolīgas spēlē, palīdzot Maskavas CSKA papildlaikā pārspēt Kauņas “Žalgiris” ar 85:82.

Pirmajā ceturtdaļā CSKA nonāca iedzinējos ar 9:17. Nākamajās desmit minūtēs mājinieki izskatījās pārliecinošāk, iemetot pretenieku grozā 23 punktus, bet ielaižot vien 14. Pēc trešās ceturtdaļas rezultāts bija 51:50, savukārt pamatlaiks noslēdzās ar 69:69. Šķita, ka arī pirmais overtaims noslēgsies neizšķirti, tomēr CSKA spēlētājs Maiks Džeimss realizēja tālmetienu līdz ar sirēnu – 85:83.

Strēlnieks šo spēli sāka starta pieciniekā. Viņš laukumā pavadītajās 30:48 minūtēs iemeta 18 punktus (2p. 7/9, 3p. 1/4, s.m. 1/1), izcīnīja vienu bumbu zem groza, ka arī izdarīja četras piespēles. Par CSKA rezultatīvāko spēlētāju šajā mačā kļuva uzvaras metiena autors Džeimss, kuram 19 punkti.

Tikmēr “Žalgiris” rindās ar 19 punktiem izcēlās Tomass Volkaps. Kauņas klubam šī bija 400. spēle Eirolīgā.

CSKA izcīnīja astoto uzvaru 12 spēlēs un šobrīd ieņem piekto vietu. “Žalgiris” ar deviņām neveiksmēm 12 mačos ierindojies priekšpēdējā, 17. pozīcijā.

Citās spēlēs Telavivas “Maccabi Fox” ar 77:55 pārspēja Minhenes “Bayern”, Milānas “Olimpia” savā laukumā zaudēja Belgradas “Crvena Zvezda” ar 67:77, bet Madrides “Real” svinēja uzvaru pār “Valencia” ar 111:99.