Strēlnieks sasniedz 1000 punktu robežu Eirolīgas karjerā un uzstāda sezonas rekordu

21/02/2019 23:55

“Turkish Airlines” Eirolīgā jau ceturto zaudējumu pēc kārtas šovakar piedzīvoja Jāņa Strēlnieka un Jāņa Timmas pārstāvētā Pirejas “Olympiacos”, kas savā laukumā ar rezultātu 65:75 (22:18, 13:18, 14:20, 16:19) piekāpās Stambulas “Anadolu Efes” vienībai.

Neskatoties uz piedzīvoto zaudējumu, lielisku sniegumu mājinieku labā demonstrēja Latvijas izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks, kurš mača trešajā ceturtdaļā guva desmit no “Olympiacos” 14 punktiem, bet visā spēlē spēlē izcēlās ar 14 (1p. 3/4, 2p. 1/3, 3p. 3/5), kas bija labākais rādītājas Pireju kluba sastāvā. Aizsargs arī pievienoja piecas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, vienu pārtvertu bumbu un piecus izprovocētus noteikumu pārkāpumus.

Saspēles vadītājs statistika ailēs pierakstījās arī ar vienu kļūdu, divām piezīmēm un efektivitātes koeficientu +18.

Jāņa kontā, pārstāvot Kijevas “Budivelnik”, Bambergas “Brose” un tagad arī “Olympiacos” klubus, šobrīd Eirolīgas karjerā ir 1005 punkti.

Strēlnieks šovakar laukumā pavadīja 31:11 minūtes, kas ir jauns spēlētāja sezonas rekords Eirolīgā. Iepriekšējais tika uzstādīts pagājušā gada 27. decembra spēlē viesos pret Žaņa Peinera Stambulas “Darussafaka”, kad Jānis nospēlēja 28:39 minūtes.

Tikmēr Timma laukumā devās “Olympiacos” starta pieciniekā, taču aizvadīja tikai 5:36 minūtes un ar metieniem vai citiem statistikas rādītājiem neatzīmējās.

Kā iepriekš vēstīts, gan Strēlnieks, gan Timma piektdien pievienosies Latvijas izlasei, lai palīdzētu noslēdzošajās FIBA Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēs pret Spāniju (mājās) un Melnkalni (viesos).

Citā mačā astoto neveiksmi pēc kārtas cieta Grankanārijas “Herbalife”, kas bez latviešu centra Anžeja Pasečņika sastāvā viesos ar rezultātu 85:107 (20:29, 22:27, 22:27, 21:24) pārliecinoši piekāpās turnīra vicelīderei un vienai no galvenajām favorītēm Maskavas CSKA.

CSKA rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Serhio Rodrigess, bet 17 punktus pievienoja Vils Klaibērns. Tikmēr “Herbalife” labā pa 13 punktiem guva Markuss Ēriksons un Kims Tilī.

Savukārt pie panākumiem šovakar tika Milānas “AX Armani Exchange Olimpia” un “Barcelona Lassa”, kas guva panākumus savos laukumos attiecīgi pāri Telavivas “Maccabi” un Vitorijas “Baskonia”.

Itālijas čempione, malā paliekot Dairim Bertānam, guva virsroku ar rezultātu 87:83 (20:22, 27:25, 17:15, 23:21) un izcīnīja ceturto panākumu pēc kārtas. Milānas kluba sastāvā 19 punktus guva līderis Maiks Džeimss, kamēr Izraēlas vienības rindās 20 punkti Skotijam Vilbekinam.

Mačam pieteikts bija, taču laukumā šovakar neizgāja arī Rolands Šmits, taču viņa pārstāvētā “Barcelona Lassa” svinēja drošu uzvaru pār citu Spānijas ACB līgas klubu “Baskonia” – 77:67 (22:9, 24:17, 16:19, 15:22).

Mājiniekiem rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Pau Ribass, tikmēr basku zemes klubu no zaudējuma neglāba arī Šavona Šīldsa gūtie 18 punkti.

Kā iepriekš vēstīts, gan Bertāns, gan Šmits būs gatavi palīdzēt Latvijas izlasei izšķirošajos Pasaules kausa atlases mačos.