Strēlnieks un Bambergas “Brose” iekļūst Vācijas līgas finālā

29/05/2017 09:04

Latvijas vīriešu basketbola izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks svētdien vēlreiz iemeta 13 punktus, palīdzot Bambergas “Brose” komandai sasniegt Vācijas čempionāta finālu.

Pusfināla sērijas trešajā mačā “Brose” ar 76:67 (17:17, 23:28, 14:11, 22:11) savā laukumā apspēlēja Minhenes “Bayern” komandu, sērijā triumfējot ar rezultātu 3-0.

Strēlnieks spēlēja 23 minūtes un 19 sekundes, kuru laikā trāpīja divus no pieciem tālmetieniem un septiņus no astoņiem soda metieniem, bet vienīgais izpildītais divpunktu raidījums lidoja grozam garām.

Tāpat latvietis izpildīja divas rezultatīvas piespēles un nopelnīja četras piezīmes, kas viņam deva desmit efektivitātes rādītāja punktus.

LETA jau ziņoja, ka abu komandu pirmajā mačā Strēlnieks guva astoņus punktus, bet “Brose” savā laukumā izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 82:59, savukārt otrajā cīņā Strēlnieks sameta 13 punktus, kā arī realizēja vairākus metienus izšķirošajos brīžos, palīdzot Bambergas vienībai svinēt panākumu ar 80:76.

Finālā “Brose” komanda sacentīsies pret regulārā čempionāta uzvarētāju Ulmas “Ratiopharm” vai Oldenburgas “Ewe Baskets”. Šajā sērijā pašlaik ar 2-1 priekšā ir “Ewe Baskets”.

Zīmīgi, ka Ulmas klubs vien ar lielām grūtībām sasniedza Vācijas bundeslīgas pusfinālu, jo ceturtdaļfināla sērijā ar tikai 3-2 pieveica Ludvigsburgas “MHP Riesen”, kas regulāro sezonu noslēdza astotajā vietā.

Tikmēr “Borse” ceturtdaļfināla sērijā ar 3-1 apspēlēja cita latvieša Ojāra Siliņa pārstāvēto Bonnas “Telekom Baskets” vienību.

Vācijas bundeslīgas uzvarētāja nākamajā sezonā varēs piedalīties ULEB Eirolīgas turnīrā.