Strēlnieks un Timma kaldina izšķirošo izrāvienu “Olympiacos” uzvarā Eirolīgas mačā

20/11/2018 23:44

“Turkish Airlines” Eirolīgā trīs zaudējumu sēriju pārtraukt izdevies Jāņa Timmas un Jāņa Strēlnieka Pireju “Olympiacos”, izbraukumā mačā ar rezultātu 72:62 (15:15, 16:12, 14:16, 27:19) pārspējot Vācijas čempionus Minhenes “Bayern”.

Abu komandu dueļa pirmās trīs ceturtdaļas ritēja ļoti līdzīgā cīņā, pirms izšķirošajām desmit minūtēm nelielā vadībā esot “Olympiacos” spēlētājiem (45:43). Noslēdzošajā periodā būtisku lomu viesu komandas ceļā uz panākumu spēlēja abi latvieši, kuri pa abiem kopā guva 15 punktus un kaldināja izrāvienu, kas galu galā ļāva svaru kausus pavērst par labu Grieķijas klubam.

Strēlnieks laukumā devās no rezervistu soliņa un laukumā pavadītajās 21:36 minūtēs guva desmit punktus (visus ceturtajā ceturtdaļā), realizējot vienīgo “sodiņu” un tālmetienu, kā arī trīs no četriem divpunktu metieniem. Saspēles vadītāja rēķinā arī divas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, trīs izprovocēti noteikumu pārkāpumi un 12 efektivitātes rādītāja punkti. Jānim tāpat arī divas kļūdas un divas piezīmes.

Tikmēr Timma spēli uzsāka “Olympiacos” starta pieciniekā un sev atvēlētajās nepilnās 30 minūtēs (lielākais spēles laiks starp visiem spēlētājiem) arī guva desmit punktus (2p. 2/2, 3p. 2/6), kā arī pārķēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu, nopelnīja četras piezīmes un sakrāja piecus efektivitātes rādītāja punktus.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 12 punktiem un 12 bumbām zem groziem bija Zaks Ledajs, savukārt “Bayern” rindās pa 15 punktiem guva Vladimirs Lučičs un bijušais Ņujorkas “Knicks” uzbrucējs Deriks Viljamss.

Grieķijas klubs ar četriem panākumiem un četriem zaudējumiem Eirolīgas kopvērtējumā ieņem astoto pozīciju, kamēr bavārieši ar trim uzvarām astoņās cīņās ir desmitie.

Kārtas vēlajā mačā Anžeja Pasečņika pārstāvētā Grankanārijas “Herbalife” izbraukumā ar rezultātu 76:89 (28:22, 15:25, 14:15, 19:27) tomēr nespēja pārsteigt čempionus Madrides “Real”.

Pasečņiks arī astotajā turnīra spēle laukumā devās Kanāriju salu klub starta sastāvā un 20:03 minūtēs guva divus punktus (1p. 0/1, 2p. 1/6, 3p. 0/1), savāca vienu atlēkušo bumbu, izpildīja vienu rezultatīvu piespēli, kā arī divas reizes tika nobloķēts, saņēma četras piezīmes un lika pret sevi septiņas reizes pārkāpt noteikumus. Latviešu centrs gan cīņu noslēdza efektivitātes rādītāju -2.

Ar 20 punktiem viesu sastāvā izcēlās D.Dž. Stroberijs, kamēr “Real” perfekto 8-0 bilanci ar “double-double” (20 punkti + desmit bumbas zem groziem) kaldināja Entonijs Rendolfs. “Herbalife” tas bija jau sestais zaudējums Eirolīgā, kas liek kopvērtējumā atrasties 12. pozīcijā.