Štrombahs sasniedz Monastiras M-15 turnīra ceturtdaļfinālu

03/06/2021 14:23
Roberts Štrombahs

Latvijas tenisists Roberts Štrombahs ceturtdien Tunisijā sasniedza Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) Monastiras M-15 turnīra ceturtdaļfinālu. Štrombahs (ATP 659.) otrajā kārtā ar rezultātu 6-4, 7-5 uzvarēja kvalifikāciju pārvarējušo alžīrieti Jusefu Riāni (ATP 1638.). Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Štrombahs nopelnījis divus ATP ranga punktus. Pirmajā kārtā Štrombahs ar rezultātu 6-0, 6-4 uzvarēja brazīlieti Gustavu Heidi (ATP 1251.).

Vēlāk Štrombahs kopā ar Burundijas tenisistu Giju Orlī Iradukundu aizvadīs dubultspēļu turnīra ceturtdaļfinālu, spēkojoties pret japāņiem Taisei Ičikavu un Seitu Vatanabi. Pirmajā kārtā turnīrā ar pirmo numuru izliktais Latvijas/Burundijas duets ar 6-1, 6-3 pieveica Japānas pāri Masamiči Imamura/Rens Nakamura.

Turpretī zaudējumu Bosnijā un Hercegovinā notiekošā Baņas Lukas W-15 turnīra otrajā kārtā piedzīvoja Margarita Ignatjeva (WTA 970.), kura ar 6-4, 1-6, 3-6 piekāpās sacensību trešajai raketei, 2015.gada “Australian Open” junioru turnīra uzvarētājai Terezai Mihalīkovai no Slovākijas (WTA 599.).

Pirmajā kārtā viņa ar rezultātu 6-1, 6-2 uzvarēja rīkotāju speciālo ielūgumu saņēmušo serbieti Anastasiju Radojevicu. Otrās kārtas sasniegšana Latvijas tenisistei dod divus WTA ranga punktus. Vēlāk Ignatjeva un slovākiete Romana Čisovska ceturtdaļfinālā ar 3-6, 6-4, 6:10 zaudēja turnīra trešajam numuram itālietei Glorijai Keski un bulgārietei Ani Vangelova. Par otrās kārtas sasniegšanu Latvijas tenisiste nopelnīja vienu WTA ranga punktu. Pirmajā kārtā viņas ar 6-7 (3:7), 7-6 (7:5), 10:2 pārspēja serbieti Doroteju Joksoviču un japānieti Līzu Mariju Riū.

Savukārt Ukrainā Novomoskovskas M-15 vienspēļu turnīra pirmo kārtu pārvarēja ar otro numuru izliktais Mārtiņš Podžus (ATP 448.). Latvijas tenisists ar 6-4, 6-1 uzvarēja mājinieku Ņikitu Maštakovu (ATP 624.). Par pirmās kārtas pārvarēšanu Podžus nopelnīja vienu ATP ranga punktu. Otrajā kārtā Podžus tiksies ar vēl vienu ukraini Maratu Deviatiarovu (ATP 652.). Dubultspēlē Podžus spēkus apvienojis ar Tunu Altunu no Turcijas. Turnīra favorīti pirmajā mačā tiksies ar mājiniekiem Romanu Bojčuku un Vladislavu Gorodinski.