Stupelis ar Baksu finišē trijniekā PČ posmā un palielina pārsvaru kopvērtējumā

02/06/2019 19:45

Latvijas vadošais blakusvāģu motokrosa kantētājs un trīskārtējais pasaules čempions Kaspars Stupelis kopā ar nīderlandiešu pilotu Etjēnu Baksu sestdien Francijā izcīnīja otro vietu pasaules čempionāta sestajā posmā, palielinot pārsvaru kopvērtējumā.

Pirmajā braucienā uzvaru svinēja francūzis Valantēns Žiro, otrais bija Arne Dīrkenss, bet trešo vietu izcīnīja vēl viens beļģis, pasaules čempions Marvins Vanlušens. Tikmēr Bakss ar Stupeli bija 14 sekundes aiz goda pjedestāla un ieņēma ceturto vietu, bet septītā bija cita latviešu kantētāja Laura Daidera un igauņu pilota Kerta Varika ekipāža.

Otrajā braucienā Bakss ar Stupeli ātri ieguva līderpozīciju un nosargāja to līdz finišam, tuvāko sekotāju Kūnu Hermansu no Nīderlandes apsteidzot par 13 sekundēm. Tikmēr trešais bija Žirū, Varikam ar Daideru vēl viena septītā vieta, bet Vanlušens piedzīvoja neveiksmi un samierinājās ar 19.vietu.

Posmā ar 45 punktiem uzvarēja Žiro, otrie ar 43 punktiem bija Bakss/Stupelis, bet trešo pozīciju ar 40 punktiem guva Dīrkenss. Variks/Daiders ar summā iekrātiem 28 punktiem bija sestie.

Pēc sešiem posmiem līderpozīcijā ar 254 punktiem ieņem Baksa/Stupeļa ekipāža, otrais ar 227 punktiem ir Vanlušens, bet Variks ar Daideru iekrājuši 147 punktus un ieņem astoto vietu.

Šosezon pasaules čempionātā blakusvāģu motokrosā būs 14 posmi, no kuriem desmitais 28.jūlijā notiks Latvijas trasē Stelpē.

Stupelis un Bakss aizvadītajā sezonā izcīnīja trešo vietu pasaules čempionāta kopvērtējumā.