Stupelis/Bakss otrie kvalifikācijas B grupā, Daiders/Variks ceturtie A grupā

18/05/2019 21:15

Latvijas vadošais blakusvāģu motokrosa kantētājs un trīskārtējais pasaules čempions Kaspars Stupelis kopā ar nīderlandiešu pilotu Etjēnu Baksu sestdien Ukrainā izcīnīja otro vietu pasaules čempionāta piektā posma kvalifikācijas B grupā, bet ceturto vietu A grupā ieņēma cita kantētāja Laura Daidera ekipāža.

Stupelis ar Baksu bija otrie B grupā, atpaliekot no beļģa Arnes Dīrkensa ekipāžas. Iepriekšējā posma kvalifikācijā, kas tika aizvadīta Čehijā, Stupeļa ekipāža apsteidza Dīrkensu, atstājot viņa pilotēto blakusvāģa motociklu otrajā vietā.

Tikmēr cits Latvijas kantētājs Daiders ar igauņu Kertu Variku A grupas kvalifikācijas braucienā ieņēma ceturto vietu, kamēr uzvaru guva nīderlandiešu pilots Kūns Hermans

Ukrainas Lielās balvas izcīņa notiks svētdien.

Pēc četriem posmiem līderpozīcijā ar 167 punktiem izvirzījies pasaules čempions Marvins Vanlušens no Beļģijas, otrajā vietā ar 161 punktu ir Bakss/Stupelis, bet Variks ar Daideru iekrājuši 79 punktus un ieņem devīto vietu.

Šosezon pasaules čempionātā blakusvāģu motokrosā būs 14 posmi, no kuriem desmitais 28.jūlijā notiks Latvijas trasē Stelpē.

Stupelis un Bakss aizvadītajā sezonā izcīnīja trešo vietu pasaules čempionāta kopvērtējumā.