Stūriška: Man kā pirmā gada junioram būs grūti kvalificēties Parīzes OS

21/10/2022 13:34
Nokopēts
Veronika Stūriška

Pēc pāriešanas uz junioru vecuma sacensībām Latvijas BMX sportiste Veronika Stūriška ar lielo starta kalnu bija apradusi vien sezonas beigās Kolumbijā, sarunā ar ziņu aģentūru LETA pastāstīja sportiste, kura četros Pasaules kausa posmos U-23 konkurencē Bogotā izcīnīja trīs uzvaras četrās sacensībās.

Jau ziņots, ka Latvijas sportiste U23 grupā uzvarēja trijos Bogotas posmos, pēdējā ierindojoties otrajā vietā. Viņa triumfēja arī Pasaules kausa kopvērtējumā, atkārtojot divkārtējā olimpiskā čempiona Māra Štromberga panākumu.

“Šī sezona, manuprāt, ir izdevusies. Pirmo gadu braucu junioru grupā, kur sacensības notiek no lielā astoņmetrīgā kalna. Pasaules čempionātā izdevās izcīnīt sudrabu un Pasaules kausā U23 grupā uzvarēju trijos posmos un kopvērtējumā,” stāsta Stūriška, kura šobrīd junioru grupā ir pasaules ranga pirmajā vietā. Viņa stāsta, ka pirmajos divos Pasaules kausa posmos maija beigās Glāzgovā neiekļuva pusfinālā, jo “nelēcu pirmo lielo lēcienu”. “Es vēl nebiju gatava,” viņa saka.

Nākamajos divos posmos Nīderlandes trasē Papendālē Stūriška pirmajā dienā jau tika finālā un izcīnīju piekto vietu, bet otrajā dienā bija devītā. Atlikušajos četros posmos Kolumbijā riteņbraucēja izcīnīja trīs pirmās vietas un vienu otro. “Tur pie starta kalna jau biju vairāk pieradusi, jau jutos drošāk. Arī trase man patika – tehniska. Pirmais lēciens Bogotā bija tāds “ass”, un daudzām meitenēm tas nepatika. Tas bija savādāks nekā citi – tehnisks -, bet man tīri labi padevās,” panākumus Kolumbijā skaidro Jaunpiebalgas vidusskolas 11.klases skolniece.

No šā gada sacensībām atmiņā visspilgtāk sportistei ir iespiedies pasaules čempionāts – ne otrās vietas, bet atmosfēras sacensībās dēļ. “Tas bija kaut kas unikāls. Cilvēki bija tik ļoti skaļi, ka, ejot augšā kalnā uz pirmo braucienu, pilnīgi skudriņas pa ādu sāka skraidīt. Un tā pirms katra brauciena,” atceras Stūriška, bet par spilgtāko uzvaru viņa nosauc trešo panākumu Bogotā, spējot uzvarēt trīs reizes pēc kārtas.

Par savā stiprajām pusēm BMX piebaldziete sauc tehnisko sagatavotību, pie kuras daudz tiek strādāts, kā arī ātrumu trases beigās. “Varu tempu izturēt ilgāk nekā citas meitenes, jo bieži trases beigās apdzenu priekšā braucošās. Man ir izturība trasē – vēl spēju stipri uzmīt un apdzīt kādu konkurenti, izturēt līdz finiša līnijai,” skaidro Stūriška, piebilstot, ka “diezgan ātri un viegli” tiek galā ar jauno trašu apgūšanu. “Vajag, protams, vienu – pusotru treniņu, lai pierastu, bet tas notiek diezgan ātri,” apliecina talantīgā sportiste, kura no 12 gadu vecuma trenējas pašreizējā trenera Ģirta Kārkliņa vadībā.

Gandrīz katru darbadienu viņa mēro ceļu uz treniņiem no Jaunpiebalgas līdz Smiltenei vai Valmierai, kur ir lielais starta kalns, sakot lielu paldies mammai, kura vadā meitu. Stūriška negrib runāt par mērķiem BMX, tikai nosaka, ka “laiks rādīs. Negribu likt vilties.” Dziļi iekšā sēž olimpiskais sapnis, bet sportiste saprot, ka būs ļoti grūti kvalificēties jau Parīzes olimpiskajām spēlēm: “Parīze ir jau mazāk nekā pēc diviem gadiem. Es vēl esmu ļoti jauna. Man kā pirmā gada junioram ir grūti savākt kvalifikācijas punktus. Tos es varēšu vākt tikai, kad sāksies 2024.gads. Tad es būšu U23 grupā. No janvāra līdz olimpiskajām spēlēm, kas sāksies jūlija beigās, ir ļoti mazs laika periods, un ir jābrauc daudzās sacensībās, lai savāktu punktus. Tas būs grūti, bet mēs laikam mēģināsim.”

Šobrīd viņa jau gatavojas nākamajai sezonai, nevarot sagaidīt, kad atkal varēs kāpt uz divriteņa sacensībās. 14 gados pasaules čempionātā Stūriška izcīnīja piekto vietu un Eiropas meistarsacīkstēs – trešo. Covid-19 pandēmijas laikā nekas, atskaitot treniņus, nenotika, bet iepriekšējā gadā viņa 16 gadu vecumā uzvarēja savas grupas Eiropas čempionātā.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām