Stūriška U23 PK posmā BMX riteņbraukšanā paliek astoņu tūkstošdaļu attālumā no pjedestāla

13/10/2023 23:27
Veronika Stūriška

Latvijas sportiste Veronika Monika Stūriška piektdien Argentīnā ieņēma ceturto vietu Pasaules kausa BMX riteņbraukšanā pirmspēdējā, devītā posma U23 vecuma grupas sacensībās.

Pagājušā gada U23 vecuma grupas čempione Stūriška uzvarēja pirmās kārtas un ceturtdaļfināla braucienos, bet savā pusfinālā viņa bija otrā.  Finālā Latvijas sportiste startēja pa ārējo celiņu un pēc pirmā pagrieziena bija piektā. Stūriška līdz sekundes tūkstošdaļām finišēja ar identisku laiku kā kolumbieti Mariana Medina, bet fotofinišā noskaidrojās, ka nedaudz priekšā bija latviete.

Uzvarēja amerikāniete Ava Korlija, kurai sekoja kolumbiete Šarida Merkado un beļģiete Aiko Gommersa, kura par nieka astoņām sekundes tūkstošdaļām pārsēja Stūrišku.

Stūriškas lielākā konkurente francūziete Tesa Martinesa ceturtdaļfinālā krita, taču tas neliedza viņai saglabāt līderpozīciju. Francijas un Latvijas sportistes tagad šķir 133 punkti, kurus var atgūt tikai ar pirmo vai otro vietu posmā ar nosacījumu, ja sāncense netiek pie punktiem. Turpat Argentīnā sestdien notiks sezonas pēdējais, desmitais posms.

Sezonas pirmajos divos posmos 17 gadus vecajai Stūriškai savainojums liedza cīņu par goda pjedestālu, latvietei ieņemot devīto un septīto vietu, bet nākamajos divos etapos viņa bija nepārspēta. Septembrī posmā Francijā latviete finālā krita un nefinišēja, bet iepriekšējā nedēļā posmos turpat Argentīnā latviete vispirms bija otrā un pēc tam krita pusfinālā.