“Suns” īpašnieks pēc basketbola sabiedrības spiediena uzsācis kluba pārdošanas procesu

21/09/2022 20:05
Roberts Sarvers

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubam Fīniksas “Suns” tuvākajā laikā mainīsies īpašnieks, izriet no Roberta Sarvera paziņojuma.

Iepriekš vēstīts, ka NBA veica plašu izmeklēšanu pret Sarveru. Tās laikā noskaidrojās, ka komandas īpašnieks komunikācijā ar kluba darbiniekiem lietojis rasistiskus izteicienus, nevienlīdzīgi izturējies pret komandā strādājošajām sievietēm, izteicis seksuāla rakstura piezīmes un veicis attiecīgas darbības, kā arī rupji izturējies pret darbiniekiem.

Rezultātā tika pieņemts lēmums uz vienu gadu diskvalificēt Sarveru, kā arī piespriest viņam naudas sodu desmit miljonu dolāru apmērā. Daudzi ASV basketbola sabiedrības pārstāvji pauduši viedokli, ka šādam cilvēkam nevajadzētu būt par NBA kluba īpašnieku, tomēr līgas komisārs Ādams Silvers skaidroja, ka vienību īpašniekiem ir “īpašas tiesības”, vēlāk gan viņš bija spiests skaidroties par saviem vārdiem.

Tomēr pēc spiediena Sarvers pieņēmis lēmumu pārdot gan “Suns”, gan sieviešu NBA (WNBA) komandu “Mercury”. Pēc “Forbes” pēdējiem aprēķiniem, pašlaik “Suns” vērtība ir 1,8 miljardi dolāru, taču noprotams, ka darījuma summa ar potenciālo investoru būs mazāka. Iepriekš arī viens no “Suns” sponsoriem “Paypal” piedraudēja ar aiziešanu, ja Sarvers atgriezīsies komandā pēc diskvalifikācijas.

Tikmēr ESPN žurnālists Adriāns Vodžnarovskis raksta, ka “Suns” nebūs problēmu ar jaunā īpašnieka atrašanu, jo komanda atrodas pilsētā ar siltiem laika apstākļiem, kas ir svarīgs arguments pārrunās ar spēlētājiem.

Roberta Sarvera skandāls:

Dragičs atceras “Suns” pavadīto laiku: Īpašnieks bija priecīgs, ka es neiekļuvu zvaigžņu spēlē

Skandalozais “Suns” īpašnieks saņem diskvalifikāciju no NBA

“Suns” var zaudēt vienu no sponsoriem, ja Sarvers atgriezīsies komandā pēc diskvalifikācijas

Pieslēgties

Dienas fokusā

Ronens Ginzburgs
28/09/2022 15:58

Ginzburgs par “Prometey” un Čehijas izlasi, trako Putinu un spēlēšanu Rīgā

Jau šo piektdien tiks dots starts apvienotajai Latvijas – Igaunijas basketbola līgai. Šajā sezonā komandu pulku papildinās vienība ar ambicioziem mērķiem – Ukrainas klubs “Prometey”. Martā pārtraucot savu darbību, 2021….

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām