”Suns” sagrauj bez Porziņģa spēlējošo ”Mavericks” un pabeidz regulāro sezonu ar neticamo 8-0 (VIDEO)

14/08/2020 02:05
Fīniksas Suns

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) ar neticamo 8-0 bilanci regulāro sezonu pabeidza Fīniksas ”Suns, kas šonakt, regulārā čempionāta pēdējā mačā nedodoties laukumā latviešu basketbolistam Kristapam Porziņģim, ar 128:102 sagrāva Dalasas ”Mavericks” un svinēja astoto uzvaru astoņās aizvadītajās spēlēs NBA Disnejlendā, tādējādi vēl saglabājot izredzes piedalīties ”play-in” turnīrā.

Kristaps Porziņģis šonakt nedevās laukumā ”Mavericks” pēdējā regulārās sezonas spēlē pret ”Suns”, jo bija sasitis kreisās kājas papēdi. Latviešu basketbolista dalība Dalasas pēdējā mačā pirms izslēgšanas spēļu sākuma kādu laiku bija uz jautājuma zīmes, bet neilgu laiku pirms ”Mavericks” mača sākuma pret ”Suns” Dalasas komandas galvenais treneris Riks Kārlails paziņoja, ka liepājnieks nedosies laukumā.

Porziņģis šosezon regulārajā sezonā vidēji guva 20,4 punktus, kā arī izcīnīja 9,5 atlēkušās bumbas un bloķēja 2,0 pretinieku metienus. Latvietis uzbruka grozam ar 42,7% metienu precizitāti no spēles. Savukārt pēc NBA sezonas atsākšanās Porziņģa statistika ir bijusi vēl daudz iespaidīgāka – sešās spēlēs viņš ir vidēji guvis 30,5 punktus, savācis 9,5 bumbas zem groziem un bloķējis 1,5 metienus. Liepājnieks pēc sezonas atsākšanās ir izpildījis metienus no spēles ar 47,6% precizitāti.

”Suns” šonakt jau no paša mača sākuma izvirzījās vadībā un, veicot 10:0 izrāvienu pirmās ceturtdaļas beigās, pabeidza pirmo ceturksni ar 36:25. Otrās ceturtdaļas sākumā Fīniksa palielināja pārsvaru līdz +14, taču ”Mavericks” izdarīja 15:4 izrāvienu un sadeldēja deficītu līdz trim punktiem. Tiesa pirmā puslaika turpinājumā, veicot 11:0 izrāvienu, ”Suns” panāca 19 punktu pārsvaru un pabeidza otro ceturksni pārliecinošā vadībā – 76:57.

Otrajā puslaikā Dalasas galvenais treneris Kārlails, saprotot, ka atspēlēties būs ļoti sarežģīti un, loti iespējams, nemaz neizdosies, pieņēma lēmumu vairs nelaist laukumā Luku Dončiču. ”Mavericks” trešās ceturtdaļas ievadā samazināja rezultāta starpību līdz 15 punktiem, bet trešā ceturkšņa vidusdaļā Fīniksa, veicot 13:2 izrāvienu, panāca +26 un sagaidīja pēdējo ceturtdaļu komfortablā vadībā (104:79). Beigu beigās ”Suns” svinēja panākumu ar 128:102.

Tādējādi Fīniksa izcīnīja astoto uzvaru pēc NBA sezonas atsākšanās un pabeidza regulāro sezonu Disnejlendā ar neticamo 8-0, saglabājot cerības piedalīties ”play-in” turnīrā cīņā par vietas nodrošināšanu izslēgšanas spēlēs. Lai varētu pakāpties uz devīto vietu Rietumu konferences kopvērtējumā, ”Suns” jācer, ka Portlendas ”Trail Blazers” šonakt zaudēs latviešu basketbolista Rodiona Kuruca pārstāvētajai Bruklinas ”Nets”, jo Memfisas “Grizzlies” ar 119:106 pārspēja bez Jaņa Adetokunbo spēlejušo Milvoki ”Bucks”.

Fīniksas sastāvā mačā pret ”Mavericks” šonakt rezultatīvākais ar 27 gūtiem punktiem bija Devins Bukers, kurš izcīnīja arī septiņas atlēkušās bumbas un izdarīja piecas rezultatīvas piespēles. Tikmēr neviens cits basketbolists ”Suns” komandā neguva vairāk par 16 punktiem. Savukārt Dalasas rindās rezultatīvāko spēlētāju godu ar 18 punktiem dalīja Dončičs un Bobans Marjanovičs. Pēdējais no viņiem savāca arī 20 atlēkušās bumbas un izcēlās ar iespaidīgu ”double-double”.

NBA izslēgšanas spēles sāksies jau pēc trim dienām (17. augustā).