Supertalants Vembanjama iekļūst NBA vēsturē un tiek aizsardzības spēlētāju pirmajā simboliskajā izlasē

22/05/2024 13:25
Nokopēts
Viktors Vembanjama

Sanantonio “Spurs” centra spēlētājs Viktors Vembanjama ir kļuvis par pirmo spēlētāju Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), kurš debijas gadā ir ticis iekļauts līgas aizsardzības spēlētāju pirmajā simboliskajā izlasē.

NBA paziņojumā otrdien tika nosauktas sezonas aizsardzības spēlētāju pirmā un otrā simboliskā izlase, Vembanjamu minot 98 no 99 balsotājiem. Iepriekš par sezonas labāko aizsardzības spēlētāju atzītais Rūdijs Gobērs no Minesotas “Timberwolves” bija vienīgais, par kuru balsoja visi aptaujas dalībnieki. Pirmajā aizsardzības spēlētāju komandā vēl tika iekļauti arī Bams Adebajo no Maiami “Heat”, Herbs Džonss no Ņūorleānas “Pelicans” un Entonijs Deiviss no Losandželosas “Lakers”.

“Sākot spēlēt šajā līgā, Vembanjamam acīmredzot bija lielas cerības, jo ar augumu 2,24 metri viņš varēja mest arī tālmetienus. Domāju, ka daudzi cilvēki tam pievērsa vairāk uzmanības nekā tam, ko viņš darīja aizsardzībā,” par Vembanjamu saka Adebajo. “Tāpēc tas, ka viņš ir iekļuvis aizsardzības spēlētāju pirmajā komandā savā pirmajā gadā līgā, viņam ir liela atzinība.”

Otrajā līgas aizsardzības spēlētāju komandā tika izvēlēts Čikāgas “Bulls” spēlētājs Alekss Karuso, Orlando “Magic” pārstāvis Džeilens Sagss, Džeidens Makdenielss no Minesotas “Timberwolves” un divi latvieša Kristapa Porziņģa komandasbiedri Bostonas “Celtics” vienībā Deriks Vaits un Džrū Holidejs. Gobēram tā ir septītā iekļaušana aizsardzības spēlētāju simboliskajā izlasē, visas reizes nopelnot vietu pirmajā izlasē. Deivisam un Adebajo tas ir izdevies piecreiz, Deivisam tiekot ievēlētam pirmajā izlasē trešoreiz, bet Adebajo pirmoreiz. Džonsam tā ir pirmā iekļaušana aizsardzības spēlētāju izlasē.

Vembanjama ir sestais debitants NBA, kurš ir iekļuvis līgas aizsardzības spēlētāju izlasē, taču pārējie pieci spēlētāji savā pirmajā sezonā līgā ir tikuši izvēlēti otrajā komandā. 1998.gadā šādu atzinību izpelnījās Tims Dankans no Sanantonio “Spurs”, 1990.gadā – Deivids Robinsons no “Spurs”, 1986.gadā – Manute Bols no Vašingtonas “Wizards”, 1985.gadā – Hakīms Olaidžuvons no Hjūstonas “Rockets” un 1970.gadā – Karīms Abduldžabars no Milvoki “Bucks”.

Šosezon Vembanjama tika atzīts par līgas labāko debitantu, iekļauts līgas debitantu pirmajā izlasē, trīs mēnešus pēc kārtas tika atzīts par līgas labāko jauno spēlētāju, kā arī kopā ar Gobēru un Adebajo tika iekļauts triju finālistu skaitā sezonas labākā aizsardzības spēlētāja kategorijā.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
6.02
4.11
1.55
6.77
4.41
1.47
5.52
3.51
1.71
2.69
-
1.42
1.24
5.75
12.5
2.95
3.1
2.4
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām