Svarcēlājs Mežinskis Eiropas čempionātā finišē uzreiz aiz TOP10

08/04/2021 18:26
Armands Mežinskis

atvijas sportists Armands Mežinskis ceturtdien Eiropas čempionātā svarcelšanā Maskavā svara kategorijā līdz 89 kilogramiem izcīnīja 11.vietu. Mežinskis raušanā pacēla 148 kilogramus, kas starp B grupas dalībniekiem bija otrais labākais rezultāts. Grūšanā Latvijas sportists pirmajā mēģinājumā tika galā ar 187 kilogramiem, bet 193 un 194 kilogramus neizdevās pacelt, šajā grupā arī grūšanā ieņemot otro vietu.

Summā Mežinskis pacēla 335 kilogramus un grupā izcīnīja otro vietu, nodrošinot vismaz 11.vietu, jo A grupā startēja deviņi sportisti. Raušanā 155 kilogramus virs galvas pacēla moldāvs Tudors Bratu, kurš grūšanā ar otro piegājienu pacēla 190 kilogramus, abu disciplīnu summā svinot uzvaru. Mežinskis un Bratu bija jaunākie sportisti B grupā.

Trešo vietu grupā ar summā paceltiem 323 kilogramiem izcīnīja grieķis Emanuils Marianakis. Grūšanā trešo vietu izcīnīja Karols Samko no Slovākijas, kurš pacēla 180 kilogramus. Summā viņš bija piektais. Par Eiropas čempionu summā kļuva armēnis Karens Avagjans, kurš summā pacēla 375 (175+200) kilogramus. Viņš apsteidza gruzīnu Revazu Tavitadzi ar 374 (171+203) kilogramiem un savu tautieti Andraniku Karapetjanu, kurš pacēla 365 (170+195) kilogramus. Raušanā ar 175 kilogramiem uzvarēja Avagjans. Otrais ar 171 kilogramu bija Tavitadze, trešais ar 170 kilogramiem – Karapetjans. Grūšanā zeltu izpelnījās Davitadze, sudrabu – Avagjans, bet bronzu – krievs Romans Čepiks ar paceltiem 198 kilogramiem.

Eiropas čempionātam no Latvijas svarcēlājiem pieteikts arī Vadims Koževņikovs (-96 kg) un Artūrs Plēsnieks (-109 kg). Trešdien Ritvars Suharevs summā izcīnīja bronzu svara kategorijā līdz 81 kilogramam. Raušanā viņš pacēla 157 kilogramus, bet grūšanā – 190 kilogramus. Abās disciplīnās Latvijas sportists bija piektais, tomēr ar to pietika, lai ar summā sakrātiem 347 kilogramiem Suharevs izcīnītu Eiropas čempionāta bronzu.

Uzvaru summā ar 370 (164+206) kilogramiem izcīnīja itālis Antonīno Picolato, kurš par Eiropas čempionu kļuva otro reizi pēc kārtas. Sudrabs summā tika bulgāram Karlosam Nasaram – 369 (163+206) kilogrami. Vlads Prokofjevs otrdien ierindojās 12.vietā svara kategorijā līdz 73 kilogramiem.

Eiropas čempionātā sportisti cīnās par ieskaites punktiem Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijā.