Svaresam “hat-trick”, “Barcelona” mājās triumfāli pazemo Madrides “Real”

28/10/2018 19:17

233. Spānijas futbola čempionāta “El Classico” spēlē fantastisku panākumu guvusi līdervienība “FC Barcelona”, kas pateicoties urugvajieša Luisa Svaresa trim gūtajiem vārtiem, ar 5:1 sagrāva savu niknāko konkurenti Madrides “Real”.

Ja iepriekšējos gados šis duelis bija zīmīgs ar to, ka savā starpā tikās arī divi, iespējams, pasaulē labākie futbolisti Lionels Mesi (Barcelona) un Krištianu Ronaldu (Real), tad šoreiz ne viens, ne otrs laukumā neatradās. Mesi ārstēja rokas lūzuma savainojumu, kamēr Ronaldu kopš vasaras ir pametis Spānijas Karalisko klubu.

Mača rezultāts tika atklāts jau 11. minūtē, kad lielisku izrāvienu pa malu veica Žordi Alba, kurš piespēlēja Felipem Koutinjo. Brazīlietis neapstādināja bumbu un no tukšu vārtu priekšas panāca 1:0.

Pavisam drīz Katalonijas grands dubultoja savu pārsvaru – “Real” pārkāpa noteikumus savā soda laukumā un mājinieku nopelnīto pendeli devās realizēt Luiss Svaress, kurš saglabāja aukstasinību, esot precīzs.

Puslaika noslēgumā “Barcelona” bija lieliska iespēja panākt pat 3:0, tomēr Rafinja no ļoti izdevīgas pozīcijas sita nedaudz pāri Tibo Kurtuā sargātajam cietoksnim.

Pēc pārtraukuma “Real” spēja salīdzinoši ātri vienus vārtus atgūt, atlēkušajai bumbai nonākot pie aizsarga Marselu, kurš to trieca mājinieku cietoksnī – 1:2.

Pāris minūtes vēlāk jau izlīdzinājumu varēja panākt horvāts Luka Modričs, kura patāls sitiens atdūrās pret “Barcelona” vārtu stabu. Līdzīgs moments padevās arī mājinieku futbolistam Svaresam, tomēr rezultāts palika nemainīgs.

Spēles pēdējās 30 minūtes “Real” komandai kļuva par katastrofu – astoņu minūšu laikā Svaress guva divus vārtus, nokārtojot sev hat-trick, kā arī no 2:1 panākot izšķirošu pārsvaru – 4:1.

Punktu rezultāta izmaiņām pielika čīlietis Arturo Vidals, kurš ar sitienu ar galvu panāca 5:1.

Noslēgumā abām komandām vēl pavērās pa vienai iespējai izcelties, taču tās palika neizmantotas.

Pēc šī mača “Barcelona” ar 21 punktu ir pirmā, kamēr “Real” ar 14 punktiem ir pieticīgajā devītajā vietā.