Šveice gūst piecus vārtus pēc kārtas, šokējot beļģus; sensacionāla uzvara Igaunijai

19/11/2018 00:06

UEFA Nāciju līgas augstākās divīzijas 2. apakšgrupas izšķirošajā mačā Šveice atspēlējās no 0:2 deficīta un negaidīti ar 5:2 sakāva FIFA Pasaules kausa bronzas medaļas ieguvēju Beļģiju.

Rezultātu jau otrajā minūtē atklāja Torgans Azārs, pēc vēl 15 minūtēm atkārtojot savu iepriekš iespēto, kas Beļģijai ļāva dubultot savu pārsvaru – 2:0.

Tomēr šveicieši, kuriem šajā mačā obligāti bija nepieciešama uzvara, rokas nenolaida un jau līdz puslaika izskaņai bija ne tikai atspēlējusies, bet arī izvirzījusies vadībā. Divus vārtus guva Haris Seferovičs.

Otrā puslaika ievada daļā Niko Elvedi panāca 4:2, bet spēles beigās Seferovičs sev nokārtoja hat-trick, uzstādot arī mača gala rezultātu (5:2) un izraujot Šveicei uzvaru 2. apakšgrupā.

Gan Šveicei, gan Beļģijai bija pa deviņiem punktiem, kamēr bešā palika Islande, kas izkrita uz otro līgu.

Tikmēr otrās līgas 3. apakšgrupā Austrija Belfāstā ar 2:1 pieveica Ziemeļīriju, ar septiņiem punktiem izcīnot otro pozīciju. Desmit punktus ieguvusī Bosnija un Hercegovina izcīnīja pirmo, Ziemeļīrija, kas palika bez punktiem, pēdējo vietu.

Trešajā līgā lielu uzvaru svinējusi Igaunijas izlase, kas izturēja mežonīgu grieķu spiedienu un viesos ar 1:0 pieveica spēcīgo Grieķijas izlasi. Vienīgos vārtus igauņi guva, grieķiem raidot bumbu savos vārtos.

Panākums gan no pēdējās vietas Igaunijai izkļūt neļāva.

Tikmēr tajā pašā 2. apakšgrupā uzvarēja Somija, kas viesos ar 0:2 atzina otrajā vietā palikušās Ungārijas pārākumu.

Visbeidzot ceturtās līgas 2. apakšgrupā triumfējusi Baltkrievija, kas izbraukumā ļoti komfortabli ar 2:0 pārspēja pastarīti Sanmarīno.

Par četriem punktiem no baltkrieviem atpalika Luksemburga, kas šovakar viesos nospēlēja 1:1 ar Moldovas izlasi.