Kanāda dramatiski atspēlējas pret Šveici un iekļūst pusfinālā; tālāk soļo arī Krievija

23/05/2019 19:52

Kanādas hokeja izlase ceturtdien dramatiski atspēlējās pasaules čempionāta ceturtdaļfināla mačā pret Šveici un papildlaikā izcīnīja uzvaru ar rezultātu 3:2 (0:1, 1:1, 1:0, 1:0). Līdz ar to pusfinālā iekļuva kanādieši.

Kanādas izlases rindās dramatisku spēles izskaņu sarūpēja Deimons Seversons, kurš vienu sekundi pirms pēdējās trešdaļas beigām panāca 2:2 un nodrošināja savai komandai papildlaiku.

Savukārt mača rezultātu pirmajā periodā ar precīzu metienu atklāja Svens Andrigeto (1:0, kurš realizēja vairākumu. Spēles otrajā periodā Marks Stouns izlīdzināja rezultātu (1:1), bet trīs sekundes pirms perioda beigām Niko Hišers atguva šveiciešiem vadību (2:1).

Spēles pēdējā trešdaļā Seversons dramatiski izlīdzināja rezultātu, bet papildlaikā, spēlējot trīs pret trīs, spēcīgāki bija kanādieši, uzvaras vārtus gūstot Stounam.

Kanāda pasaules čempionāta pirmajā spēlē negaidīti ar 1:3 zaudēja Somijai, taču apakšgrupu turnīra turpinājumā nodemonstrēja ļoti pārliecinošu sniegumu un nākamajās sešās cīņās svinēja sešus panākumus (8:0 pret Lielbritāniju, 6:5 pret mājinieci Slovākiju, 5:2 pret Franciju, 8:1 pret ceturtdaļfinālā iekļuvušo Vāciju, 5:0 pret Dāniju un 3:0 pret savu principiālo pretinieci ASV).

Savukārt Šveice izcīnīja panākumus turnīra pirmajās četrās spēlēs pret grupas vājākajām komandām (9:0 pret Itāliju, 3:1 pret Latviju, 4:0 pret Austriju un 4:1 pret Norvēģiju), bet pēdējās trīs cīņās pret grupas galvenajiem favorītiem piedzīvoja neveiksmes un neieguva nevienu punktu – 3:4 pret iepriekšējā gada pasaules čempioni Zviedriju, 0:3 pret B apakšgrupas uzvarētāju Krieviju un 4:5 pret Čehiju.

Savukārt otrā ceturtdaļfināla spēlē Krievija ar rezultātu 4:3 (2:0, 0:1, 2:2) apspēlēja ASV, tiekot nākamajā turnīra fāzē.

Krieviem izdevās iegūt divu vārtu pārsvaru pirmajā periodā, pateicoties Ņikitas Guseva un Mihaila Sergačova gūtajiem vārtiem (2:0). ASV otrajā spēles nogrieznī rezultātu samazināja, jo precīzs bija Breidijs Skjejs (1:2), taču noslēdzošajā periodā amerikāņiem savu pretinieku neizdevās salauzt.

Vispirms rezultātu 3:1 panāca Kirils Kapriozvs, kam gan sekoja Noā Hanifina vārti (2:3). Krievi gan turpināja spēlēt rezultatīvi, jo vārtus guva Mihails Grigorenko (4:2), taču Alekss Debrinkats samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (2:4) nepilnas trīs minūtes pirms mača beigām.

Spēles izskaņā amerikāņiem neizdevās izraut uzvaru un līdz ar to tālāk soļoja Krievijas izlase.

Zvaigžņotā Krievija pasaules čempionāta pirmajā spēlē tikai ar 5:2 uzveica Norvēģiju, tomēr gandrīz ar katru maču uzlaboja savu sniegumu un kļuva par vienīgo komandu, kas grupu turnīru pabeidza ar perfektu bilanci – pēc panākuma pār norvēģiem 5:0 pār Austriju, 3:0 pār Čehiju, 10:0 pār Itāliju, 3:1 pār Latviju, 3:0 pār Šveici un 7:4 pār Zviedriju.

Savukārt ASV pasaules čempionātu sāka ar negaidītu zaudējumu turnīra rīkotājai Slovākijai (1:4), taču nākamajās sešās cīņās izcīnīja 14 no 18 punktiem un piedzīvoja tikai vienu neveiksmi (7:1 pret Franciju, 3:2 papildlaikā pret Somiju, 6:3 pret Lielbritāniju, 7:1 pret Dāniju, 3:1 pret Vāciju un 0:3 pret Kanādu).